https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_d31a32f2b81c0c1db24a6ae34_o.jpg
AccessBank korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Xəzər sahilində ekoloji təmizlik aksiyası təşkil edib. Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilən təşəbbüs ətraf mühitin qorunmasına və ekoloji məsuliyyətin təşviqinə yönəlib.
Aksiya çərçivəsində AccessBank əməkdaşları sahilboyu ərazidə tullantıların toplanması işlərində iştirak edərək ərazinin daha təmiz və istirahət üçün əlverişli vəziyyətə gətirilməsinə töhfə veriblər. Təşəbbüs həm ətraf mühitin mühafizəsinə dəstək olmaq, həm də cəmiyyətdə ekoloji dəyərlərin təşviqinə diqqət çəkmək məqsədi daşıyıb.
Əməkdaşların fəal iştirakı ilə həyata keçirilən aksiya komanda ruhunun möhkəmləndirilməsi, eyni zamanda təbiətə və ətraf mühitə həssas münasibətin təşviqi baxımından da əhəmiyyətli olub.
AccessBank korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyətləri çərçivəsində ətraf mühitin qorunmasına, davamlı inkişafın dəstəklənməsinə və daha yaşıl gələcəyin formalaşdırılmasına yönəlmiş təşəbbüsləri bundan sonra da davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_d31a32f2b81c0c1db24a6ae34_o.jpg
AccessBank организовал экологическую акцию по очистке побережья Каспийского моря. Инициатива была реализована при поддержке Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана и направлена на защиту окружающей среды, а также продвижение принципов экологической ответственности.
В ходе акции сотрудники AccessBank приняли участие в сборе отходов на прибрежной территории, внеся вклад в улучшение экологического состояния побережья и создание более комфортных условий для отдыха. Данная инициатива направлена не только на поддержку усилий по охране окружающей среды, но и на привлечение внимания общества к важности бережного отношения к природным ресурсам и формированию экологической культуры.
Акция объединила сотрудников банка вокруг общей цели, способствуя укреплению командного духа и развитию ответственного отношения к вопросам экологии и устойчивого развития.
AccessBank и в дальнейшем намерен реализовывать инициативы в рамках корпоративной социальной ответственности, направленные на защиту окружающей среды, поддержку устойчивого развития и формирование более экологичного будущего для следующих поколений.