https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_d31a32f2b81c0c1db24a6ae34_o.jpg
AccessBank korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Xəzər sahilində ekoloji təmizlik aksiyası təşkil edib. Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilən təşəbbüs ətraf mühitin qorunmasına və ekoloji məsuliyyətin təşviqinə yönəlib.
Aksiya çərçivəsində AccessBank əməkdaşları sahilboyu ərazidə tullantıların toplanması işlərində iştirak edərək ərazinin daha təmiz və istirahət üçün əlverişli vəziyyətə gətirilməsinə töhfə veriblər. Təşəbbüs həm ətraf mühitin mühafizəsinə dəstək olmaq, həm də cəmiyyətdə ekoloji dəyərlərin təşviqinə diqqət çəkmək məqsədi daşıyıb.
Əməkdaşların fəal iştirakı ilə həyata keçirilən aksiya komanda ruhunun möhkəmləndirilməsi, eyni zamanda təbiətə və ətraf mühitə həssas münasibətin təşviqi baxımından da əhəmiyyətli olub.
AccessBank korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyətləri çərçivəsində ətraf mühitin qorunmasına, davamlı inkişafın dəstəklənməsinə və daha yaşıl gələcəyin formalaşdırılmasına yönəlmiş təşəbbüsləri bundan sonra da davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_d31a32f2b81c0c1db24a6ae34_o.jpg
AccessBank organized an environmental cleanup campaign on the Caspian coast as part of its corporate social responsibility (CSR) strategy. Implemented with the support of the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the initiative was aimed at protecting the environment and promoting environmental responsibility.
As part of the campaign, AccessBank employees took part in collecting waste along the coastline, helping make the area cleaner and more suitable for recreation. The initiative aimed both to support environmental protection and to draw attention to the promotion of ecological values in society.
Carried out with the active participation of employees, the campaign also helped strengthen team spirit and encourage a responsible attitude toward nature and the environment.
As part of its corporate social responsibility activities, AccessBank will continue to implement initiatives aimed at protecting the environment, supporting sustainable development, and contributing to a greener future.