https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_598609551a66ef9f52f421a4f_o.jpg
Azərbaycanda səfərdə olan Türkiyə Respublikasının hərbiyönümlü qeyri-hökumət təşkilatlarının (QHT) rəhbərləri cənab Erdoğan Karakuş, cənab Hamza Dürgen, cənab Mustafa Işık və cənab Beyazıt Yumuk noyabrın 11-də müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovla görüşüb.
Qonaqları ölkəmizdə görməkdən məmnunluğunu bildirən nazir, Azərbaycan ilə Türkiyə arasında həyata keçirilən ikitərəfli hərbi əməkdaşlığın dostluq, qardaşlıq münasibətləri üzərində qurulduğunu və bundan sonra da uğurla inkişaf edərək güclənəcəyini vurğulayıb.
General-polkovnik Z.Həsənov qonaqlara Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan Zəfərin tarixi əhəmiyyəti və işğaldan azad edilmiş ərazilərin dirçəldilməsi istiqamətində görülən işlər, eləcə də regiondakı hazırki vəziyyətlə bağlı danışıb.
Müdafiə naziri gənclərin milli vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə edilməsində bu kimi QHT-lərin mühüm əhəmiyyətə malik olduğunu xüsusi vurğulayıb.
Ölkəmizə səfərdən razı qaldıqlarını ifadə edən nümayəndə heyəti göstərilən qonaqpərvərliyə görə təşəkkürünü bildirib. Təşkilat rəhbərləri Azərbaycan Ordusunu bir neçə gün öncə qeyd edilən 8 Noyabr - Zəfər Günü münasibəti ilə təbrik edib, şəhidlərin ailə üzvləri və yaxınlarına başsağlığı veriblər.
Nümayəndələr rəhbərlik etdikləri təşkilatların Türkiyədəki fəaliyyətləri, o cümlədən şəhid ailələri və müharibə veteranları ilə bağlı gördükləri işlər barədə ətraflı məlumat veriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_598609551a66ef9f52f421a4f_o.jpg
On November 11, the heads of military-oriented non-governmental organizations (NGOs) of the Republic of Türkiye, Mr. Erdogan Karakush, Mr. Hamza Durgen, Mr. Mustafa Ishik and Mr. Beyazit Yumuk, who are on a visit to Azerbaijan, met with the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov.
Expressing satisfaction with seeing the guests in our country, the Minister noted that bilateral military cooperation between Azerbaijan and Türkiye is based on friendly and fraternal relations and will continue to successfully develop and strengthen in the future.
Colonel General Z. Hasanov told the guests about the historical significance of the Victory gained in the 44-day Patriotic War under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and the work done to revive the liberated territories, as well as the current situation in the region.
The Minister of Defense emphasized the importance of such NGOs in the upbringing of the youth in the spirit of national patriotism.
Emphasizing satisfaction with the visit to our country, the Turkish delegation expressed gratitude for the hospitality. The heads of NGOs congratulated the Azerbaijan Army on the recently celebrated November 8-Victory Day and expressed condolences to the families and relatives of Shehids.
The representatives of the Turkish delegation provided detailed information about the activities of the organizations they head, including the work done with the families of Shehids and war veterans.