https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_7c5adc2d6aa95a96e725841b7_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank 26 – İyun Silahlı Qüvvələr Günü münasibətilə hərbçilər üçün maliyyə rahatlığını artıran yeni fürsət təqdim edir. Belə ki, 31 iyul tarixinədək bankdan onlayn nağd kredit alan hərbçilər hər 10 000 kredit məbləği üçün 300 manatdan başlayan aylıq ödəniş etmək imkanı qazanırlar.
Kampaniya Birbank mobil tətbiqi və Birbank çatı vasitəsilə rəsmiləşdirilən kreditlərə şamil edilir. Kampaniyadan digər bankdakı kreditlərini Kapital Bank-a gətirən hərbçilər də yararlana bilərlər.
Ətraflı məlumat üçün: https://www.b-b.az/hrzkk
Daim ən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olan Birbank, 3 milyondan çox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi, 114 filial və 52 şöbədən ibarət Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir. Birbankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün birbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

Special loan offer for military personnel from Birbank: Monthly payments starting from AZN 300 for every AZN 10 000 borrowed Special loan offer for military personnel from Birbank: Monthly payments starting from AZN 300 for every AZN 10 000 borrowed
Birbank, the country’s first digital bank, has introduced a special loan offer for military personnel in celebration of the June 26 – Armed Forces Day of the Republic of Azerbaijan. Until July 31, military personnel who apply for an online cash loan from the bank will be able to benefit from special lending terms with monthly payments starting from AZN 300 for every AZN 10 000 borrowed.
The offer is available for cash loans applied for through the Birbank mobile app and Birbank chat. It also applies to military personnel who transfer their existing loans from other banks to Kapital Bank.
For more information, please visit: https://www.b-b.az/hrzkk
Birbank, the trademark of Kapital Bank and a provider of the latest digital innovations and banking products, serves its customers through a mobile application with more than 3 million active users, as well as the largest branch network in Azerbaijan, consisting of 114 branches and 52 service offices. For more information about the Birbank’s products and services, you can visit birbank.az call the 196 Information Center, or reach out through the bank’s various social media pages.