https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_6db5c09a0ceae220e2559215c_o.jpg
17 iyun 2026-cı il tarixində Azərbaycanda Amerika Ticarət Palatasının (AmCham Azərbaycan) İllik Ümumi Yığıncağında təşkilatın yeni rəhbər heyəti formalaşıb. Səsvermənin nəticələrinə əsasən, Yelo Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Günay Cəlilova AmCham Azərbaycan-ın yeni İdarə Heyətinin üzvü seçilib.
Bankçılıq və maliyyə sahəsində 20 ildən artıq zəngin təcrübəyə malik olan Günay Cəlilova hazırda Yelo Bank-da Pərakəndə bankçılıq, Brendin idarəedilməsi və müştəri təcrübəsi, Datanın idarəedilməsi və Avtomatizasiya istiqamətlərinə rəhbərlik edir. O, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Maliyyə və kredit” ixtisası üzrə magistr və Böyük Britaniyanın “Warwick” Biznes Məktəbinin “Executive MBA” dərəcələrinə sahibdir.
Günay Cəlilova buna qədər 2022-ci ildən Palatanın Bank, Maliyyə və Sığorta Komitəsinin rəhbər müavini, 2024-cü ildən isə müvafiq komitənin rəhbəri kimi ölkəmizin maliyyə sektorunun inkişafına və üzvlərin maraqlarının müdafiəsinə töhfə verən mühüm layihələr həyata keçirib.
1996-cı ildən fəaliyyət göstərən AmCham Azərbaycan 280-dan çox şirkəti birləşdirən və ölkədə biznes mühitinin gücləndirilməsinə töhfə verən aparıcı biznes assosiasiyasıdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_6db5c09a0ceae220e2559215c_o.jpg
17 июня 2026 года на ежегодном общем собрании Американской торговой палаты в Азербайджане (AmCham Azerbaijan) был избран новый состав Правления организации. По итогам голосования заместитель председателя Правления Yelo Bank Гюнай Джалилова вошла в состав нового Правления AmCham Azerbaijan.
Гюнай Джалилова обладает более чем 20-летним опытом работы в банковском и финансовом секторах. В настоящее время она курирует в Yelo Bank направления розничного банкинга, управления брендом и клиентским опытом, а также управления данными и автоматизации. Гюнай Джалилова является выпускницей Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), где получила степень магистра по специальности «Финансы и кредит», а также обладателем степени Executive MBA Бизнес-школы Уорик (Warwick Business School, Великобритания).
С 2022 года Гюнай Джалилова занимала должность заместителя председателя Комитета по банковскому делу, финансам и страхованию AmCham Azerbaijan, а с 2024 года возглавляла комитет. Под её руководством были реализованы инициативы, направленные на развитие финансового сектора страны, совершенствование отраслевого диалога и защиту интересов участников рынка.
Основанная в 1996 году AmCham Azerbaijan является ведущей бизнес-ассоциацией страны, объединяющей более 280 компаний. Организация активно способствует развитию предпринимательской среды и укреплению сотрудничества между бизнес-сообществом и государственным сектором.