https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_787a2c8e4a384a5e934a9a60a_o.jpg
PAŞA Bank və Div Academy-nin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən “AI for Good” süni intellekt təlim proqramı uğurla yekunlaşdı.
Valideyn himayəsindən məhrum olmuş 18–23 yaşlı gənclərin rəqəmsal bacarıqlarının inkişafını hədəfləyən proqramda iştirak üçün 457 müraciət arasından seçilən 20 gənc 3 ay ərzində süni intellekt sahəsində nəzəri və praktiki biliklər əldə edib. Təlim müddətində iştirakçılar müxtəlif layihələr üzərində çalışaraq əldə etdikləri bilikləri real tapşırıqlar üzərində tətbiq etmək imkanı qazanıblar.
PAŞA Bank əməkdaşlarının iştirakı ilə inkişaf sessiyaları təşkil olunub. Bankın müxtəlif istiqamətlər üzrə peşəkarları yumşaq bacarıqlar, layihələrin idarə edilməsi, şəxsi və korporativ brendinq, rəqəmsal marketinq, strateji kommunikasiyalar və böhran idarəetməsi mövzularında seminarlar keçiriblər. Bu sessiyalar gənclərin həm peşəkar, həm də şəxsi inkişafına töhfə verib.
Bank üçün insan kapitalının inkişafı və gənclərin potensialının dəstəklənməsi sosial məsuliyyət fəaliyyətinin əsas istiqamətlərindəndir. “AI for Good” layihəsi də məhz bu yanaşmanın davamıdır. PAŞA Bank gələcəkdə də təhsil, inkişaf və innovasiyanı təşviq edən layihələrə dəstəyini davam etdirəcək.

“AI for Good” project supported by PASHA Bank wraps up “AI for Good” project supported by PASHA Bank wraps up
The “AI for Good” artificial intelligence training program, implemented through the partnership between PASHA Bank and Div Academy, has been completed.
Designed to enhance the digital skills of young people aged 18–23 who have lost parental care, the program selected 20 participants from a pool of 457 applicants. Over the course of three months, participants gained both theoretical and practical knowledge in artificial intelligence. They also had the opportunity to apply their newly acquired skills by working on a range of real-world projects.
As part of the initiative, a series of development sessions was conducted with the participation of PASHA Bank employees. Professionals from various areas of the Bank delivered seminars on soft skills, project management, personal and corporate branding, digital marketing, strategic communications, and crisis management. These sessions contributed to both the professional and personal development of the participants.
The development of human capital and support for young talent are among the key pillars of PASHA Bank’s corporate social responsibility activities. The “AI for Good” project is another example of this commitment.
PASHA Bank will continue to support initiatives that promote education, development, and innovation in the future.