https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_787a2c8e4a384a5e934a9a60a_o.jpg
PAŞA Bank və Div Academy-nin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən “AI for Good” süni intellekt təlim proqramı uğurla yekunlaşdı.
Valideyn himayəsindən məhrum olmuş 18–23 yaşlı gənclərin rəqəmsal bacarıqlarının inkişafını hədəfləyən proqramda iştirak üçün 457 müraciət arasından seçilən 20 gənc 3 ay ərzində süni intellekt sahəsində nəzəri və praktiki biliklər əldə edib. Təlim müddətində iştirakçılar müxtəlif layihələr üzərində çalışaraq əldə etdikləri bilikləri real tapşırıqlar üzərində tətbiq etmək imkanı qazanıblar.
PAŞA Bank əməkdaşlarının iştirakı ilə inkişaf sessiyaları təşkil olunub. Bankın müxtəlif istiqamətlər üzrə peşəkarları yumşaq bacarıqlar, layihələrin idarə edilməsi, şəxsi və korporativ brendinq, rəqəmsal marketinq, strateji kommunikasiyalar və böhran idarəetməsi mövzularında seminarlar keçiriblər. Bu sessiyalar gənclərin həm peşəkar, həm də şəxsi inkişafına töhfə verib.
Bank üçün insan kapitalının inkişafı və gənclərin potensialının dəstəklənməsi sosial məsuliyyət fəaliyyətinin əsas istiqamətlərindəndir. “AI for Good” layihəsi də məhz bu yanaşmanın davamıdır. PAŞA Bank gələcəkdə də təhsil, inkişaf və innovasiyanı təşviq edən layihələrə dəstəyini davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_787a2c8e4a384a5e934a9a60a_o.jpg
Программа обучения в области искусственного интеллекта «AI for Good», реализованная в рамках сотрудничества PASHA Bank и Div Academy, успешно завершилась.
Программа была направлена на развитие цифровых навыков молодых людей в возрасте от 18 до 23 лет, оставшихся без попечения родителей. Из 457 поданных заявок были отобраны 20 участников, которые в течение трёх месяцев получили теоретические и практические знания в области искусственного интеллекта. В ходе обучения они работали над различными проектами и получили возможность применять приобретённые знания на практике.
В рамках проекта также были организованы сессии по развитию с участием сотрудников PASHA Bank. Специалисты Банка провели семинары по развитию гибких навыков, управлению проектами, личному и корпоративному брендингу, цифровому маркетингу, стратегическим коммуникациям и кризисному управлению. Эти сессии внесли вклад как в профессиональное, так и в личностное развитие участников.
Развитие человеческого капитала и поддержка потенциала молодёжи являются одними из ключевых направлений деятельности PASHA Bank в области корпоративной социальной ответственности. Проект «AI for Good» стал очередным подтверждением этой приверженности.
PASHA Bank и в дальнейшем будет поддерживать инициативы, направленные на развитие образования, инноваций и профессионального роста молодого поколения.