https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_17809c94bd7ad193793e772b0_o.jpg
Gənclərin inkişafına və maliyyə savadlılığının artırılmasına daim dəstək verən Yelo Bank, növbəti sosial layihəsini reallaşdırıb. Bank bu dəfə qapılarını LANDAU məktəbinin şagirdləri üçün açıb.
Bir həftə davam edən proqram çərçivəsində şagirdlər hər gün Bankın müxtəlif strukturlarında qonaq olub, daxili iş proseslərini yaxından izləyib və komanda ilə birlikdə real iş təcrübəsi qazanıblar. Bu praktiki yanaşma gənclərə bankçılıq sahəsinin funksiyalarını dərindən anlamaq imkanı yaradıb.
Layihənin yekun mərhələsi şagirdlərin maliyyə savadlılığının artırılmasına həsr olunub. Keçirilən təlimdə gənclərə büdcə planlaması, maliyyə hədəflərinin müəyyənləşdirilməsi və xərclərin düzgün tənzimlənməsi metodları öyrədilib. İnteraktiv keçən müzakirələrdə şagirdlər real həyat nümunələri üzərindən maliyyə qərarlarını necə qəbul etməli olduqlarını mənimsəyiblər.
Proqramın yekununda gənc iştirakçılara uğurlu fəaliyyətlərinə görə sertifikatlar təqdim olunub. Yelo Bank gələcək nəslin peşəkar inkişafına və maliyyə dünyasına inteqrasiyasına yönəlmiş bu növ layihələri davam etdirməyi hədəfləyir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_17809c94bd7ad193793e772b0_o.jpg
Yelo Bank, постоянно поддерживающий развитие молодежи и повышающий финансовую грамотность, реализовал свой очередной социальный проект. На этот раз банк открыл свои двери для учеников школы LANDAU.
В рамках недельной программы ученики ежедневно посещали различные структуры банка, изнутри наблюдали за внутренними рабочими процессами и получали реальный опыт работы вместе с командой. Такой практический подход позволил молодым людям глубоко понять функции банковского сектора.
Заключительный этап проекта был посвящен повышению финансовой грамотности учащихся. В ходе тренинга молодых людей обучали методам бюджетного планирования, постановке финансовых целей и правильному регулированию расходов. В интерактивных дискуссиях ученики учились принимать финансовые решения на основе реальных примеров.
В конце программы молодые участники получили сертификаты за успешную деятельность. Yelo Bank стремится продолжать подобные проекты, направленные на профессиональное развитие будущего поколения и его интеграцию в финансовый мир.