https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_17809c94bd7ad193793e772b0_o.jpg
Gənclərin inkişafına və maliyyə savadlılığının artırılmasına daim dəstək verən Yelo Bank, növbəti sosial layihəsini reallaşdırıb. Bank bu dəfə qapılarını LANDAU məktəbinin şagirdləri üçün açıb.
Bir həftə davam edən proqram çərçivəsində şagirdlər hər gün Bankın müxtəlif strukturlarında qonaq olub, daxili iş proseslərini yaxından izləyib və komanda ilə birlikdə real iş təcrübəsi qazanıblar. Bu praktiki yanaşma gənclərə bankçılıq sahəsinin funksiyalarını dərindən anlamaq imkanı yaradıb.
Layihənin yekun mərhələsi şagirdlərin maliyyə savadlılığının artırılmasına həsr olunub. Keçirilən təlimdə gənclərə büdcə planlaması, maliyyə hədəflərinin müəyyənləşdirilməsi və xərclərin düzgün tənzimlənməsi metodları öyrədilib. İnteraktiv keçən müzakirələrdə şagirdlər real həyat nümunələri üzərindən maliyyə qərarlarını necə qəbul etməli olduqlarını mənimsəyiblər.
Proqramın yekununda gənc iştirakçılara uğurlu fəaliyyətlərinə görə sertifikatlar təqdim olunub. Yelo Bank gələcək nəslin peşəkar inkişafına və maliyyə dünyasına inteqrasiyasına yönəlmiş bu növ layihələri davam etdirməyi hədəfləyir.

LANDAU School students participated in the internship program at Yelo Bank LANDAU School students participated in the internship program at Yelo Bank
Yelo Bank, which constantly supports the development of youth and enhances financial literacy, has implemented its next social project. This time, the bank opened its doors to the students of LANDAU School.
As part of the one-week program, students visited various structures of the Bank every day, closely observed internal business processes, and gained real work experience side by side with the team. This practical approach enabled the young people to deeply understand the functions of the banking sector.
The final stage of the project was dedicated to increasing the financial literacy of the students. During the training, the youth were taught budget planning methods, setting financial goals, and proper expense regulation techniques. In interactive discussions, students learned how to make financial decisions based on real-life examples.
At the end of the program, the young participants were presented with certificates for their successful activity. Yelo Bank aims to continue this type of project aimed at the professional development of the future generation and their integration into the financial world.