https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_59b5482c74f4bf99123e47558_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) iyunun 1-dən başlayan 2025/2026-cı tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası uğurla davam edir.
İyunun 16-da bakalavriat səviyyəsində 225 qrup üzrə 5230, magistratura səviyyəsində 90 ixtisaslaşmada 708 tələbə imtahan verir. Müxtəlif səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2026-cı il iyul ayının 3-dən 7-dək şərait yaradılacaq.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif, Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edir.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_59b5482c74f4bf99123e47558_o.jpg
Экзаменационная сессия весеннего семестра 2025/2026 учебного года, начавшаяся 1 июня, в Бакинском государственном университете (БГУ) проходит успешно.
16 июня экзамены сдадут 5230 студентов 225 групп бакалавриата и 708 студентов 90 специальностей магистратуры. Студентам, которые по разным причинам не смогли принять участие в экзамене, будет предоставлена возможность сдать экзамен по этим предметам с 3 по 7 июля 2026 года.
Для обеспечения оперативного контроля за ходом экзаменационной сессии и прозрачности оценки знаний студентов были созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия обеспечивает рассмотрение заявлений, предложений и жалоб, полученных в течение сессии по «Горячей линии» Министерства науки и образования относительно проведения экзаменов.