https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_1a25f64dd318f07000967bc54_o.jpg
Bakcell süni intellekt və rəqəmsal transformasiya sahəsində təşəbbüslərə dəstəyini davam etdirir. Şirkət 13 iyun tarixində Avropa Azərbaycan Məktəbində (EAS) keçirilən “AI Strategy Summit | Baku 2026” tədbirinin əsas tərəfdaşı qismində çıxış edib.
Qafqaz və Mərkəzi Asiya IB Dünya Məktəbləri Assosiasiyasının (CCAAIBWS) təşəbbüsü ilə təşkil olunan sammit təhsil sahəsinin nümayəndələrini, məktəb rəhbərlərini, tələbələri, texnologiya mütəxəssislərini və innovasiya ekosisteminin iştirakçılarını bir araya gətirib. Tədbirin əsas məqsədi təhsil sahəsində süni intellektin yaratdığı imkanları müzakirə etmək, innovativ yanaşmaları təşviq etmək və təhsil ilə texnologiya arasında əməkdaşlığı gücləndirmək olub.
Sammit çərçivəsində yerli və beynəlxalq ekspertlərin iştirakı ilə çıxışlar, panel müzakirələri və interaktiv sessiyalar təşkil olunub. Tədbir iştirakçıları süni intellektin təhsildə praktik tətbiqləri, rəqəmsal transformasiya prosesləri və gələcəyin əmək bazarında tələb olunacaq bacarıqlar barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Bakcell innovasiya və süni intellekt sahəsində həyata keçirilən təşəbbüslərə dəstək verməklə Azərbaycanın rəqəmsal gələcəyinin formalaşdırılmasına, yeni nəsil texnologiya biliklərinin və bacarıqlarının inkişafına töhfə verməyə davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_1a25f64dd318f07000967bc54_o.jpg
Bakcell продолжает поддерживать инициативы в области искусственного интеллекта и цифровой трансформации. 13 июня компания выступила в качестве главного партнера мероприятия “AI Strategy Summit | Baku 2026”, состоявшегося в Европейской Азербайджанской школе (EAS).
Саммит, организованный по инициативе Ассоциации IB World Schools Кавказа и Центральной Азии (CCAAIBWS), объединил представителей сферы образования, руководителей школ, студентов, экспертов в области технологий и участников инновационной экосистемы. Основной целью мероприятия стало обсуждение возможностей, создаваемых искусственным интеллектом в сфере образования, продвижение инновационных подходов и укрепление сотрудничества между образованием и технологиями.
В рамках саммита с участием местных и международных экспертов были организованы выступления, панельные дискуссии и интерактивные сессии. Участники мероприятия обменялись мнениями о практическом применении искусственного интеллекта в образовании, процессах цифровой трансформации, а также о навыках, которые будут востребованы на рынке труда будущего.
Поддерживая инициативы в области инноваций и искусственного интеллекта, Bakcell продолжает вносить вклад в формирование цифрового будущего Азербайджана, развитие технологических знаний и навыков нового поколения.