BANM-də tədris olunan ixtisaslar qısa müddətdə xarici ölkələrdən olan gənclərin də böyük marağına səbəb olub.
Hazırda Bakı Ali Neft Məktəbində 200 əcnəbi tələbə təhsil alır.
Onlar Özbəkistan, Konqo, Rusiya, Gürcüstan, Somali, Türkiyə, Banqladeş, Qazaxıstan, Hindistan, Pakistan, Çin, Türkmənistan, Yəmən, İraq, Burundi, Çad, Şri-Lanka, Toqo, Qırğızıstan, Sudan, Tanzaniya,
Kot-d'İvuar, Müqəddəs Lusiya və Misiri təmsil edirlər.
BANM ildən-ilə beynəlxalq tələbələrin seçim etdiyi və xarici gəncləri özünə cəlb edən nüfuzlu ali təhsil müəssisəsinə çevrilir.
BANM yalnız yüksəkkeyfiyyətli mühəndis və mütəxəssis hazırlığı ilə deyil, eyni zamanda multikultural və beynəlxalq tələbə mühitinin formalaşdırılması ilə də fərqlənir. Xarici tələbələr universitetin akademik və ictimai həyatında fəal iştirak edir, müxtəlif mədəniyyətlərin qarşılıqlı inteqrasiyasına töhfə verirlər.

Специальности, преподаваемые в Бакинской высшей школе нефти, в короткие сроки вызвали значительный интерес у молодежи зарубежных стран.
В настоящее время в Бакинской высшей школе нефти обучаются 200 иностранных студентов. Они представляют Узбекистан, Конго, Россию, Грузию, Сомали, Турцию, Бангладеш, Казахстан, Индию, Пакистан, Китай, Туркменистан, Йемен, Ирак, Бурунди, Чад, Шри-Ланку, Того, Кыргызстан, Судан, Танзанию, Кот-д’Ивуар, Сент-Люсию и Египет.
Из года в год Бакинская высшая школа нефти укрепляет свой статус престижного высшего учебного заведения, которое выбирают иностранные студенты и которое привлекает молодежь из разных стран мира.
Бакинская высшая школа нефти выделяется не только высоким качеством подготовки инженеров и специалистов, но и созданием мультикультурной и интернациональной студенческой среды. Иностранные студенты активно участвуют в академической и общественной жизни вуза, внося вклад во взаимную интеграцию различных культур.