https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_917f92a510ac9daec3084613e_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Rəşad Həsənov “TikTok” platformasının nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə rəqəmsal inkişaf sahəsində əməkdaşlıq imkanları, o cümlədən “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal inkişafın sürətləndirilməsinə dair 2026 – 2028-ci illər üçün Fəaliyyət Planı” çərçivəsində “TikTok”un potensial iştirakı müzakirə olunub.
Tərəflər rəqəmsal savadlılığın artırılması, təhsil sahəsində birgə layihələrin həyata keçirilməsi, yerli rəqəmsal startapların təşviqi, eləcə də uşaqların sosial media platformalarına çıxışı ilə bağlı qanunvericilikdə nəzərdə tutulan dəyişikliklər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə, həmçinin təhlükəsiz rəqəmsal mühitin formalaşdırılması və innovasiya ekosisteminin dəstəklənməsi istiqamətində əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_917f92a510ac9daec3084613e_o.jpg
Заместитель министра цифрового развития и транспорта Рашад Гасанов встретился с представителями платформы TikTok.
На встрече были обсуждены возможности сотрудничества в области цифрового развития, в том числе потенциальное участие TikTok в рамках «Плана действий по ускорению цифрового развития в Азербайджанской Республике на 2026-2028 годы».
Стороны обменялись мнениями по повышению цифровой грамотности, реализации совместных проектов в сфере образования и продвижению местных цифровых стартапов, а также предусмотренным изменениям в законодательстве, касающимся доступа детей к платформам социальных медиа.
На встрече также была подчеркнута важность продолжения сотрудничества в направлении формирования безопасной цифровой среды и поддержки инновационной экосистемы.