https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_8379fb30addbfe678645d112f_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi illik plana əsasən 9 Noyabr - Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə Azərbaycan Ordusunda silsilə tədbir və konsert proqramları keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və respublikamızın ərazi bütövlüyü, müstəqilliyi uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, Dövlət himni ifa olunub.
Tədbirlərdə çıxış edənlər xalqımızın azadlıq ideyalarının, dövlətçiliyimizin və müstəqilliyimizin rəmzi olan Dövlət bayrağı haqqında ətraflı danışıblar. Bildirilib ki, ən müqəddəs rəmzlərdən olan bayraq millətin varlığının, mövcudluğunun sübutu, müstəqil dövlətə sahib çıxmaq bacarığının əsas göstəricisidir. Milli həmrəyliyinin başlıca amillərindən olan üçrəngli bayrağımız hər bir Azərbaycan vətəndaşı üçün qürur və güvənc mənbəyidir.
Vurğulanıb ki, ölkəmiz müstəqillik elan etdikdən sonra ulu öndər Heydər Əliyev tərəfindən yenidən dövlət rəmzi olaraq bizə qaytarılan üçrəngli bayrağımız bu gün Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli iradəsi sayəsində işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə vüqarla dalğalanır.
Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə keçirilən tədbirlərdə hərbi qulluqçulara bayrağı, vətənpərvərliyi və qəhrəmanlığı tərənnüm edən konsert proqramı təqdim edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_8379fb30addbfe678645d112f_o.jpg
According to the annual plan approved by the Minister of Defense, several events and concert programs were held in the Azerbaijan Army on the occasion of 9 November – National Flag Day.
First, the memory of the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, and Shehids (Martyrs), who sacrificed their lives for the territorial integrity and independence of the Republic of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence. The national anthem was performed.
Speakers at the events spoke in detail about the national flag, which is a symbol of the ideas of freedom of the Azerbaijani people, statehood, and independence. It was emphasized that the flag, which is one of the most sacred symbols, is proof of a nation's existence and the main indicator of its ability to maintain an independent state. The tricolor flag, which is one of the main factors of national solidarity, is a source of pride and trust for every Azerbaijani citizen.
It was emphasized that the Azerbaijani tricolor flag, which was returned to us as a state symbol by great leader Heydar Aliyev after the declaration of independence of the country, today is waving in the liberated territories thanks to the resolute will of the victorious Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev.
Concert programs glorifying the flag, patriotism and heroism were presented to military personnel at the events held on the occasion of the National Flag Day.