https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_73d02348971103ca248f26fc8_o.jpg
3 iyun 2026-cı il tarixində "Bakı Enerji Həftəsi" çərçivəsində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “INPEX” şirkətinin Avropa və Yaxın Şərq layihələri üzrə icraçı direktoru və baş vitse-prezidenti Munehiro Hosono ilə görüşüb.
Görüşdə “INPEX” şirkətinin Azərbaycanın təşəbbüsü ilə icra olunan layihələrdəki fəal iştirakı, o cümlədən SOCAR ilə uğurlu əməkdaşlığı məmnunluqla qeyd olunub. Şirkətlər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə layihələrin icrası imkanları nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı təcrübə mübadilələrinin aparılmasına və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_73d02348971103ca248f26fc8_o.jpg
On 3 June 2026, within the framework of Baku Energy Week, SOCAR President Rovshan Najaf met with Munehiro Hosono, Executive Director and Senior Vice President for Europe and Middle East Projects at INPEX Corporation.
During the meeting, satisfaction was expressed with INPEX’s active participation in projects implemented at Azerbaijan’s initiative, as well as with the successful cooperation between INPEX and SOCAR. The parties reviewed opportunities for expanding cooperation and implementing joint projects.