https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_205824bddd874da33f9c7344f_o.jpg
1 iyun 2026-cı il tarixində “Bakı Enerji Həftəsi” çərçivəsində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “Gran Tierra Energy Inc.” şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru Qəri Quidri ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlər arasında əlaqələrin dinamik inkişafı məmnunluqla qeyd olunub. Cari ilin fevralında SOCAR ilə “Gran Tierra Energy Inc.” şirkəti arasında imzalanmış “Azərbaycan Respublikasının Quba–Xəzəryanı regionunda yerləşən qurudakı perspektiv sahəsi üzrə Kəşfiyyat, İşlənmə və Hasilatın Pay Bölgüsü haqqında Sazişin icrası üzrə görülən işlər nəzərdən keçirilib.
Tərəflər upstream fəaliyyəti üzrə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi imkanlarına və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_205824bddd874da33f9c7344f_o.jpg
On 1 June 2026, within the framework of Baku Energy Week, SOCAR President Rovshan Najaf met with Gary Guidry, President and Chief Executive Officer of Gran Tierra Energy Inc.
During the meeting, satisfaction was expressed with the dynamic development of relations between the companies. The parties reviewed the progress made in the implementation of the Exploration, Development and Production Sharing Agreement (EDPSA) covering an onshore prospective area in the Guba–Khazaryani region of the Republic of Azerbaijan, signed in February this year between SOCAR and Gran Tierra Energy Inc.
The parties also exchanged views on opportunities to further expand cooperation in upstream activities, as well as on other issues of mutual interest.