SOCAR “Bakı Enerji Həftəsi” çərçivəsində təşkil olunan tədbirlərdə fəal iştirak edir.
SOCAR-ın “baş tərəfdaş”ı olduğu “Bakı Enerji Həftəsi” bu gün regionda və qlobal miqyasda enerji təhlükəsizliyinə, dayanıqlı tərəqqiyə, səmərəli əməkdaşlığa töhfə verən mühüm platforma kimi böyük nüfuz qazanıb.
SOCAR bu il “Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi”ndə “Etibarlı Tərəfdaş, Güvənli Enerji Təchizatı” ideyası əsasında hazırlanan stend ilə təmsil olunur.
Ən son texnoloji həllər tətbiq olunmaqla hazırlanan stenddə SOCAR-ın ölkəmizin enerji təhlükəsizliyinin təmin edilməsində oynadığı rol, beynəlxalq fəaliyyət coğrafiyası, innovasiya və rəqəmsallaşma gündəliyi, eləcə də dayanıqlı inkişaf istiqamətində həyata keçirdiyi təşəbbüslər barədə məlumatlar yer alıb.
Belə ki, stendin “Milli enerjinin gücü” bölməsində “Şahdəniz”, “Azəri-Çıraq-Günəşli”, “Neft Daşları”, “Bulla-dəniz”, “Abşeron”, “Ümid” kimi yataqlar, Heydər Əliyev adına Neft Emalı Zavodu, Cənub Qaz Dəhlizi, Bakı-Tbilisi-Ceyhan, Bakı-Supsa və Bakı-Novorossiysk kəmərləri, İğdır–Naxçıvan qaz kəməri, Naxçıvan Yeni İstilik Elektrik Stansiyası və bərpaolunan enerji layihələri ilə bağlı ətraflı informasiyalar təqdim olunur.
Ziyarətçilər stendin “İnnovasiya, rəqəmsallaşma və qlobal fəaliyyət” bölməsində şirkətin rəqəmsal transformasiya üzrə nailiyyətləri, “SOCAR Karbamid”, “Petkim”, STAR, “Italiana Petroli” müəssisələri, eləcə də “Tamar”, “Baleine”, “Üstyurt” və digər beynəlxalq layihələri, SOCAR-ın yanacaqdoldurma stansiyaları şəbəkəsi barədə məlumatlarla tanış ola bilərlər.
“Dayanıqlı gələcək və ətraf mühitin mühafizəsi” bölməsində isə Bakı Ali Neft Məktəbi, Xəzər Təlim və Sertifikatlaşdırma Mərkəzi, xarici universitetlərlə əməkdaşlıq, tədqiqat və inkişaf təşəbbüsləri, insan kapitalına yönəlmiş digər layihələr, həmçinin geotermal enerji, metan emissiyalarının azaldılması layihələri barədə informasiyalar təqdim olunur.
SOCAR, eyni zamanda, enerji sektorunun müxtəlif sahələri üzrə fəal müzakirələrin aparıldığı “Bakı Enerji Forumu”nun işində də yaxından iştirak edir.

SOCAR is actively participating in the events organized within the framework of Baku Energy Week.
Baku Energy Week, of which SOCAR is the General Partner, has earned a strong reputation as a key platform contributing to energy security, sustainable development and effective cooperation both regionally and globally.
This year, SOCAR is represented at the Caspian Oil and Gas Exhibition with a stand designed around the concept of “Reliable Partner, Secure Energy Supply.”
The stand, developed using the latest technological solutions, showcases SOCAR’s role in ensuring Azerbaijan’s energy security, its international footprint, innovation and digitalization agenda, as well as its initiatives in the field of sustainable development.
In the “Power of National Energy” section, visitors can explore detailed information on the Shah Deniz, Azeri-Chirag-Gunashli, Oil Rocks, Bulla-deniz, Absheron and Umid fields, the Heydar Aliyev Oil Refinery, the Southern Gas Corridor, the Baku-Tbilisi-Ceyhan, Baku-Supsa and Baku-Novorossiysk pipelines, the Iğdır–Nakhchivan gas pipeline, the Nakhchivan New Thermal Power Plant and renewable energy projects.
In the “Innovation, Digitalization and Global Operations” section, visitors can learn about the company’s achievements in digital transformation, as well as SOCAR Carbamide, Petkim, STAR and Italiana Petroli, in addition to international projects such as Tamar, Baleine and Ustyurt, and SOCAR’s retail fuel station network.
The “Sustainable Future and Environmental Protection” section presents information on Baku Higher Oil School, the Caspian Training and Certification Center, cooperation with international universities, research and development initiatives, other human capital development projects, as well as geothermal energy and methane emissions reduction initiatives.
SOCAR is also actively participating in the Baku Energy Forum, which serves as a platform for discussions on various segments of the energy sector.