https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_b77fcc189a8595261e1795ffa_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində “BDU könüllüləri” təşkilatının təşəbbüsü ilə 1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə “Şəms” uşaq bağçasının kollektivi üçün infotur təşkil olunub.
İnfotur çərçivəsində uşaqlar üçün rəsm üzrə ustad dərsi təşkil olunub. Ustad dərsi zamanı uşaqlar sevdikləri cizgi film qəhrəmanlarının rəsmlərini çəkərək yaradıcılıq bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Daha sonra BDU-nun Mədəniyyət-Yaradıcılıq Mərkəzinin uşaqlar üçün musiqili proqramı nümayiş olunub. Proqramda “Cip-cip cücələrim”, “Kuklam”, “Tıq-tıq xanım” və “Biz mehriban ailəyik” adlı musiqi nömrələri təqdim edilib. Uşaqlar müxtəlif şeirlər səsləndiriblər.
Daha sonra bağçanın kollektivi ilə birlikdə BDU-nun muzeylərinə ekskursiya təşkil olunub. Uşaqlar Universitetin Heydər Əliyev, Təkamül, Faydalı qazıntılar muzeylərini ziyarət edərək burada nümayiş olunan eksponatlarla yaxından tanış olublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_b77fcc189a8595261e1795ffa_o.jpg
В честь Международного дня защиты детей в Бакинском государственном университете (БГУ) для коллектива детского сада «Шамс» был организован информационный тур.
В рамках тура для детей был организован мастер-класс по рисованию. Во время мастер-класса дети продемонстрировали свои творческие способности, нарисовав своих любимых мультперсонажей.
Затем для детей была представлена музыкальная программа Культурно-творческого центра БГУ. Программа включала музыкальные номера «Cip-cip cücələrim», «Kuklam», «Tıq-tıq xanım» и «Biz mehriban ailəyik». Дети исполнили различные стихи.
Затем гостям была организована экскурсия в музеи вуза. Дети посетили музеи Гейдара Алиева, эволюции и полезных ископаемых и ознакомились с представленными там экспонатами.