https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_cb0c12e7386794aa783930e8f_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Fizika fakültəsinin 1996-cı il məzunlarının Universiteti bitirmələrinin 30 illiyinə həsr olunmuş görüşü keçirilib. Tədbir çərçivəsində məzunlarla BDU-nun rektoru Elçin Babayev də görüşüb.
Rektor son illərdə Universitetdə həyata keçirilən yeniliklər, yenidənqurma işləri barədə məlumat verərək bildirib ki, aparılan islahatlar nəticəsində tədris və elmi tədqiqat sahələrində mühüm keyfiyyət dəyişiklikləri baş verib. O qeyd edib ki, BDU beynəlxalq reytinq sıralamalarında mövqeyini əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıraraq yüksək nəticələr əldə edib.
Görüş çərçivəsində məzunlar Universitetdə yeni yaradılmış muzeylər, vaxtilə təhsil aldıqları auditoriya və laboratoriyalara baş çəkib, tələbəlik illərinə aid xatirələrini bölüşüblər.
Qeyd olunub ki, həmin məzunlardan Hüseyn Məmmədov hazırda BDU-nun elm və innovasiyalar üzrə prorektoru, Bəxtiyar Paşayev Fizika fakültəsinin dekanı, Məcid Qocayev Nəzəri fizika kafedrasının dosenti, Ruslan Nuriyev isə Ümumi fizika və fizikanın tədrisi kafedrasının baş müəllimi vəzifəsində çalışırlar.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_cb0c12e7386794aa783930e8f_o.jpg
Состоялась встреча выпускников физического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) 1996 года, посвященная 30-летию окончания университета.
В ходе мероприятия с выпускниками также встретился ректор БГУ Эльчин Бабаев. Ректор рассказал о новшествах и реконструкционных работах, проведенных в университете, и отметил, что в результате проведенных реформ произошли значительные качественные изменения в сфере преподавания и научных исследований. Он подчеркнул, что БГУ значительно улучшил свои позиции в международных рейтингах и добился высоких результатов.
В ходе встречи выпускники посетили вновь созданные музеи университета, аудитории и лаборатории, где они учились в прошлом, и поделились воспоминаниями о студенческих годах.
Было отмечено, что из тех выпускников Гусейн Мамедов в настоящее время является проректором БГУ по науке и инновациям, Бахтияр Пашаев — деканом физического факультета, Меджид Годжаев — доцентом кафедры теоретической физики, а Руслан Нуриев — старшим преподавателем кафедры общей физики и преподавания физики.