https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_bb6a42550f50479bbadeb7a3b_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin təşəbbüsü, Mərkəzi Qan Bankının təşkilati dəstəyi ilə qanvermə aksiyası keçirilib. Aksiyada Nazirliyin, habelə tabeli qurumların əməkdaşları fəal iştirak ediblər.
Əvvəlcə donor olmaq istəyən şəxslərin sağlamlığı yoxlanılıb, sonra uyğun olanlardan qan götürülüb. Toplanan qan ehtiyatı talassemiya və digər irsi qan xəstəliklərindən əziyyət çəkənlərin müalicəsində istifadə ediləcək.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində könüllü qanvermə aksiyaları mütəmadi olaraq təşkil edilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_bb6a42550f50479bbadeb7a3b_o.jpg
A blood donation campaign was held at the initiative of the Ministry of Digital Development and Transport, with organizational support from the Central Blood Bank. Employees of the Ministry, as well as those of its subordinate bodies, actively participated in the campaign.
Prior to the donation process, prospective donors underwent medical screening, after which blood was collected from eligible individuals. The collected blood will be used to treat patients suffering from thalassemia and other hereditary blood disorders.
The Ministry of Digital Development and Transport regularly organizes voluntary blood donation campaigns.