https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_a026e30c6af98b2d499dc6bfd_o.jpg
Müdafiə sənayesi sahəsində kadr hazırlığı və elmi əməkdaşlığın inkişafı məqsədilə Bakı Dövlət Universitetində (BDU) müdafiə sənayesi nazirinin müavini Hidayət Əzimov və BDU-nun rektoru Elçin Babayev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə müdafiə sənayesi sahəsində yüksəkixtisaslı kadr hazırlığı, universitet-sənaye əməkdaşlığının gücləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi, tələbələrin istehsalat təcrübəsi imkanlarının genişləndirilməsi və innovasiya yönümlü təşəbbüslərin dəstəklənməsi məsələləri müzakirə edilib.
Görüş zamanı gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_a026e30c6af98b2d499dc6bfd_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась встреча заместителя министра оборонной промышленности Хидаята Азимова и ректора БГУ Эльчина Бабаева, посвященная развитию кадрового и научного сотрудничества в оборонной промышленности.
На встрече обсуждались вопросы подготовки высококвалифицированных кадров для оборонной промышленности, укрепления интеграции между вузом и промышленностью, реализации совместных научно-исследовательских проектов, расширения возможностей получения студентами производственного опыта и поддержки инновационно-ориентированных инициатив.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о будущих направлениях сотрудничества и других вопросах, представляющих взаимный интерес.