https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_0cfff203f27283970886ab60c_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində (EMTA) ölkəmizdə səfərdə olan Dünya Bankının Qlobal Səmt Qazının Yandırılması və Metan Emissiyalarının Azaldılması (GFMR) üzrə etimad fondunun qiymətləndirmə missiyası ilə görüş keçirilib.
Görüşdə EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov, Dünya Bankının nümayəndə heyətinin rəhbəri, energetika üzrə baş mütəxəssis Sandu Qidirim, eləcə də nümayəndə heyətinin üzvləri və EMTA-nın əməkdaşları iştirak ediblər.
Görüş zamanı qaz sızmalarının aşkarlanması və təmirinin (LDAR) maliyyələşdirilməsi mexanizmi layihəsi ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_0cfff203f27283970886ab60c_o.jpg
A meeting was held at the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) with the Appraisal Mission of the World Bank’s Global Flaring and Methane Reduction (GFMR) Trust Fund, which is currently visiting Azerbaijan.
The meeting was attended by Chairman of the Board of AERA Samir Akhundov, Senior Energy Specialist and Head of the World Bank’s Task Team Sandu Ghidirim, as well as other members of the delegation and AERA staff.
During the meeting, views were exchanged on the project concerning the gas leak detection and repair (LDAR) financing mechanism, and issues of mutual interest were discussed.