https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_080c6d05aa6490e947aeb4f8a_o.jpg
19 may 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf ölkəmizdə səfərdə olan Esvatini Kralı Əlahəzrət III Msvati ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Esvatini arasında enerji sahəsində dialoqun genişlənməsinin gələcək əməkdaşlıq baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb.
Söhbət zamanı qonağa SOCAR-ın enerji sektorundakı çoxşaxəli fəaliyyəti, o cümlədən neft-qaz hasilatı, emal, nəql, qaz təchizatı və digər əməliyyatlar, eləcə də insan kapitalının inkişafı istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə ətraflı məlumat verilib. Bu xüsusda, SOCAR-ın qlobal genişlənmə strategiyası əsasında görülən işlərdən bəhs olunub.
Görüşdə enerji sektorunun müxtəlif istiqamətlərində əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_080c6d05aa6490e947aeb4f8a_o.jpg
On 19 May 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with His Majesty King Mswati III of Eswatini, who is visiting Azerbaijan.
During the meeting, the importance of expanding dialogue between Azerbaijan and Eswatini in the energy sector for the development of future cooperation was emphasized.
During the discussions, the guest was provided with detailed information on SOCAR’s diversified activities in the energy sector, including oil and gas production, processing, transportation, gas supply and other operations, as well as projects implemented in the field of human capital development. In this context, the parties discussed the activities carried out within the framework of SOCAR’s global expansion strategy.
The meeting also covered opportunities for cooperation across various segments of the energy sector and other issues of mutual interest.