https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_5e3548d6a46ce4faffb62612b_o.jpg
25 may 2026-cı il tarixində keçirilən tədbirdə spiker qismində PAŞA Bankın İdarə Heyətinin sədri və baş icraçı direktoru Cavid Quliyev, İdarə Heyətinin üzvü, baş maliyyə inzibatçısı Murad Süleymanov və Marketinq departamentinin direktoru Gunel Mavliyarova çıxış etdilər.
Mətbuat konfransında Bankın maliyyə sektorunda qeyd edilən dövr üzrə əldə etdiyi nailiyyətlər və qarşıya qoyulan hədəflər, müştəri mərkəzli yanaşma, strateji inkişaf prioritetləri, Korporativ Sosial Məsuliyyət yanaşması üzrə əldə edilən uğurlar və istedadların idarə olunması istiqamətində həyata keçirilən fəaliyyət barədə məlumat verildi.
Qeyd edildi ki, PAŞA Bank 2025-ci il üzrə əsas maliyyə göstəriciləri üzrə müsbət artım nümayış etdirib. Bankın cəmi aktivləri 14% artaraq 9,84 mlrd AZN-ə, kredit portfeli 5% artaraq 3,88 mlrd AZN-ə, depozit portfeli 16% artaraq 7,90 mlrd AZN-ə çatıb, kapital isə 7% artaraq 964 mln AZN təşkil edib. Eyni zamanda faiz gəlirləri 13%, qeyri-faiz gəlirləri isə 9% artıb ki, bu da biznes fəaliyyətinin genişlənməsi və gəlir mənbələrinin diversifikasiyası ilə bağlıdır.
PAŞA Bank 19.3% bazar payı ilə biznes kreditləri üzrə Azərbaycanın ən böyük özəl korporativ maliyyə institutu olaraq mövqeyini qoruyub. Kredit portfelində əsas pay ticarət, xidmət, sənaye və nəqliyyat sektorlarına düşür. Bu isə Bankın qeyri-neft sektorunun maliyyələşdirilməsində dayanıqlı inkişafı dəstəkləyən əsas maliyyə tərəfdaşlarından biri olduğunu bir daha təsdiqləyir. KOS seqmentində isə Bank bazar göstəricilərini üstələyərək daha yüksək artım tempi nümayış etdirib. Depozit bazarında payını 19.8%-ə çatdıran Bank, hüquqi şəxslərin depozitləri üzrə bazar payını 25.6%-ə yüksəldib.
Bankın rəsmi nümayəndələri vurğulayıblar ki, PAŞA Bankın 13 apreldə elan etdiyi səhmlərin İlkin Kütləvi Təklifi (Initial Public Offering – IPO) prosesi davam edir. Bank kapitalının 5%-ni təşkil edən 932,926 ədəd səhm hər birinin qiyməti 55 AZN olmaqla Bakı Fond Birjası vasitəsilə yerləşdirilir. Yüksək investor marağı nəzərə alınaraq abunə yazılışı 12 iyun 2026-cı il tarixədək uzadılıb.
Maliyyə nəticələri ilə tanış olmaq üçün linkə keçid edin. Əksi göstərilmədikcə, nəticələr kənar auditorlar tərəfindən təhlil olunmuş və konsolidasiya edilmiş maliyyə hesabatlarına əsaslanır.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_5e3548d6a46ce4faffb62612b_o.jpg
At the event held on 25 May 2026, presentations were delivered by PASHA Bank’s Executive Board Chairman and Chief Executive Officer Javid Gouliyev, Executive Board member and Chief Financial Officer Murad Suleymanov, and Marketing Department Director Gunel Mavliyarova.
During the press conference, the Bank provided information on its achievements in the financial sector during the reporting period, strategic priorities, a customer-centric approach, achievements within the Corporate Social Responsibility framework, and initiatives in talent management.
It was noted that PASHA Bank demonstrated positive growth across its key financial indicators in 2025. The Bank’s total assets increased by 14% to AZN 9.84 billion, the loan portfolio grew by 5% to 3.88 billion AZN, the deposit portfolio rose by 16% to 7.90 billion AZN, while total capital increased by 7% to 964 million AZN. At the same time, interest income grew by 13% and non-interest income by 9%, reflecting business expansion and diversification of income sources.
With a 19.3% market share in business lending, PASHA Bank maintained its position as Azerbaijan’s largest private corporate financial institution. The main share of the loan portfolio was concentrated in the trade, services, industry and transportation sectors. This once again confirms the Bank’s role as one of the key financial partners supporting sustainable development in the non-oil sector. In the SME segment, the bank outperformed market growth rates and demonstrated stronger growth dynamics. Increasing its share in the deposit market to 19.8%, the bank also raised its market share in legal entity deposits to 25.6%.
Bank representatives also emphasized that the Initial Public Offering (IPO) process announced on 13 April is ongoing. A total of 932,926 shares, representing 5% of the Bank’s capital, are being offered through the Baku Stock Exchange at a price of 55 AZN per share. Due to strong investor demand, the subscription period has been extended until 12 June 2026.
For more information on the financial results, please follow the link. Unless otherwise stated, the results are based on consolidated financial statements reviewed by external auditors.