https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_e7757350969caeea010f3bfd3_o.jpg
Baku Urban Week çərçivəsində Cəfər Cabbarlı adına “Azərbaycanfilm” kinostudiyasının ərazisində “Şəhərin səsi” adlı xüsusi mədəni proqram keçirilib. Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasına (WUF13) doğru mühüm addım olan bu layihə, Yelo Bank-ın, eləcə də digər tərəfdaşların dəstəyi, “Torpağın Səsi” və Atəşhub-un təşkilatçılığı ilə reallaşıb.
Tədbir urbanistika, elektron musiqi, rəqəmsal incəsənət və kino irsini bir araya gətirərək şəhəri sadəcə binalar və küçələr kimi deyil, canlı bir ritm və yaddaş kimi yenidən kəşf etmək ideyası ətrafında qurulub. Bir gecəlik müasir art-məkana çevrilən tarixi kinostudiyada qonaqlar üçün “Azərbaycanfilm”in tarixinə eksklüziv ekskursiya təşkil olunub.
Gecə boyu təqdim olunan rəqəmsal proyeksiyalar, canlı 'video mapping' şouları, xüsusi mural konsepti və tanınmış DJ-lərin elektron musiqi çıxışları Bakının çoxqatlı mədəni kimliyini fərqli bir estetika ilə nümayiş etdirib. Tədbirə qatılan beynəlxalq təşkilatların, biznes və sənət dünyasının nümayəndələri müasir urbanist gündəliyin inkişafına öz dəstəklərini nümayiş etdiriblər.
Yelo Bank innovativ ideyaları, yaradıcı iqtisadiyyatı və şəhər mədəniyyətinin müasir transformasiyasını dəstəkləməkdən qürur duyur. Bank gələcəyə yönəlmiş bu cür qlobal və kreativ layihələrin etibarlı tərəfdaşı olmağa davam edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_e7757350969caeea010f3bfd3_o.jpg
В рамках Baku Urban Week на территории киностудии «Азербайджанфильм» имени Джафара Джаббарли прошла специальная культурная программа «Голос города». Этот проект, ставший важным шагом на пути к 13-й сессии Всемирного форума городов (WUF13), был реализован при поддержке Yelo Bank, а также других партнеров, и организован платформами «Sound of Land» и Ateshhub.
Концепция мероприятия строилась вокруг идеи нового взгляда на город — не просто как с сочетанием зданий и улиц, а как с живым ритмом и памятью, объединяющими в себе урбанистику, электронную музыку, цифровое искусство и кинонаследие. Историческая киностудия на одну ночь превратилась в современное арт-пространство, где для гостей была организована эксклюзивная экскурсия в историю «Азербайджанфильма».
Представленные в течение вечера цифровые проекции, живые видео мэппинг-шоу, особая концепция мурала и выступления известных диджеев продемонстрировали многогранную культурную идентичность Баку в особой эстетике. Принявшие участие в мероприятии представители международных организаций, бизнеса и мира искусства выразили свою поддержку развитию современной урбанистической повестки.
Yelo Bank гордится тем, что поддерживает инновационные идеи, креативную экономику и современную трансформацию городской культуры. Банк и впредь будет оставаться надежным партнером таких глобальных и творческих проектов, ориентированных на будущее.