https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_b54a1f337ffce4a90cc35ee81_o.jpg
18 may 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf Keniya Respublikasının Prezidenti Uillyam Samoei Ruto ilə görüşüb.
Görüşdə Keniya Prezidentinə SOCAR-ın strateji hədəfləri, Azərbaycanda və onun hüdudlarından kənarda həyata keçirdiyi enerji layihələri barədə ətraflı məlumat verilib.
Söhbət zamanı enerji sektorunun müxtəlif istiqamətlərində əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib, insan kapitalının inkişafı, təcrübə mübadilələrinin aparılması və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_b54a1f337ffce4a90cc35ee81_o.jpg
On 18 May 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with William Samoei Ruto, President of the Republic of Kenya.
During the meeting, the President of Kenya was provided with detailed information on SOCAR’s strategic objectives and the energy projects implemented by the company in Azerbaijan and beyond.
The parties also reviewed opportunities for cooperation across various segments of the energy sector and exchanged views on human capital development, experience sharing, and other issues of mutual interest.