https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_9992db62d1558c0c6f58c50cd_o.jpg
Bu həftə Yelo Bank-ın Baş Ofisi Bakı Urban Həftəsinin kreativ və maraqlı dayanacaqlarından birinə çevrildi. WUF13 (Ümumdünya Urban Forumu) ərəfəsində Bank-ın dəstəyi və Resource HUB platforması ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində “Qadınlar İnklüziv Şəhərlərin Hərəkətverici Qüvvəsi Kimi” adlı tədbir keçirilib. Bu tədbir özəl sektor nümayəndələrini, ABŞ, Almaniya, İtaliya kimi ölkələrdən beynəlxalq ekspertləri və iş dünyasının liderlərini bir araya gətirib.
Tədbirin rəngarəng hissəsi olan “Qadınların İcma Bazarı” qonaqlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Yelo Bank-ın Müşahidə Şurasının sədri Marina Kulişova və Bank rəhbərliyi sərgi ilə yaxından tanış olaraq, Azərbaycanın müxtəlif regionlarından gələn sahibkar xanımların təqdim etdiyi eko-məhsullarla maraqlanıb, onların uğurlu biznes hekayələrini dinləyiblər.
Günün davamında keçirilən beynəlxalq panel müzakirəsində Yelo Bank-ın Mikro biznes müştəriləri üzrə icraçı direktoru Yaşar Soltanov da çıxış edərək, maliyyə institutlarının dayanıqlı şəhər inkişafındakı rolundan bəhs edib. O, Bankın sahibkar xanımlar üçün təklif etdiyi rəqəmsal maliyyə həllərinin inklüziv ekosistemin qurulmasına verdiyi töhfələri vurğulayıb.
Qadınların gücü və yaradıcı potensialı şəhərlərimizin, eləcə də cəmiyyətimizin gələcəyini formalaşdıran əsas qüvvədir. Yelo Bank hər bir xanımın öz biznes hekayəsini yazması və liderlik ambisiyalarını reallaşdırması üçün bərabər imkanlar yaratmağa davam edəcək.
Qadin sahibkarlara destek krediti axtarırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_9992db62d1558c0c6f58c50cd_o.jpg
На этой неделе Головной офис Yelo Bank стал одной из самых креативных и интересных площадок Бакинской недели урбанистики. В преддверии WUF13 (Всемирного форума по вопросам городского развития), при поддержке Банка и в партнерстве с платформой Resource HUB, состоялось мероприятие под названием «Женщины как движущая сила инклюзивных городов». Встреча объединила представителей частного сектора, лидеров бизнеса и международных экспертов из США, Германии и Италии.
Самая яркая часть мероприятия — «Ярмарка женских сообществ» — вызвала большой интерес у гостей. Председатель Наблюдательного совета Yelo Bank Марина Кулишова и руководство Банка ознакомились с выставкой, проявив особый интерес к эко-продукции предпринимательниц из различных регионов Азербайджана, а также выслушали их вдохновляющие истории успеха.
В продолжение дня в рамках международной панельной дискуссии исполнительный директор Yelo Bank по работе с микробизнесом Яшар Солтанов рассказал о роли финансовых институтов в устойчивом развитии городов. Он подчеркнул вклад цифровых финансовых решений Банка для женщин-предпринимателей в формирование инклюзивной экосистемы.
Сила и творческий потенциал женщин — это главная движущая сила, формирующая будущее наших городов и общества в целом. Yelo Bank продолжит создавать равные возможности для каждой женщины, помогая им писать свои уникальные истории успеха в бизнесе и реализовывать лидерские амбиции.
Вам нужен выгодный кредит на поддержку женщин-предпринимателей? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az