https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_9992db62d1558c0c6f58c50cd_o.jpg
Bu həftə Yelo Bank-ın Baş Ofisi Bakı Urban Həftəsinin kreativ və maraqlı dayanacaqlarından birinə çevrildi. WUF13 (Ümumdünya Urban Forumu) ərəfəsində Bank-ın dəstəyi və Resource HUB platforması ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində “Qadınlar İnklüziv Şəhərlərin Hərəkətverici Qüvvəsi Kimi” adlı tədbir keçirilib. Bu tədbir özəl sektor nümayəndələrini, ABŞ, Almaniya, İtaliya kimi ölkələrdən beynəlxalq ekspertləri və iş dünyasının liderlərini bir araya gətirib.
Tədbirin rəngarəng hissəsi olan “Qadınların İcma Bazarı” qonaqlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Yelo Bank-ın Müşahidə Şurasının sədri Marina Kulişova və Bank rəhbərliyi sərgi ilə yaxından tanış olaraq, Azərbaycanın müxtəlif regionlarından gələn sahibkar xanımların təqdim etdiyi eko-məhsullarla maraqlanıb, onların uğurlu biznes hekayələrini dinləyiblər.
Günün davamında keçirilən beynəlxalq panel müzakirəsində Yelo Bank-ın Mikro biznes müştəriləri üzrə icraçı direktoru Yaşar Soltanov da çıxış edərək, maliyyə institutlarının dayanıqlı şəhər inkişafındakı rolundan bəhs edib. O, Bankın sahibkar xanımlar üçün təklif etdiyi rəqəmsal maliyyə həllərinin inklüziv ekosistemin qurulmasına verdiyi töhfələri vurğulayıb.
Qadınların gücü və yaradıcı potensialı şəhərlərimizin, eləcə də cəmiyyətimizin gələcəyini formalaşdıran əsas qüvvədir. Yelo Bank hər bir xanımın öz biznes hekayəsini yazması və liderlik ambisiyalarını reallaşdırması üçün bərabər imkanlar yaratmağa davam edəcək.
Qadin sahibkarlara destek krediti axtarırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_9992db62d1558c0c6f58c50cd_o.jpg
This week, Yelo Bank's Head Office became one of the most creative and engaging locations of Baku Urban Week. Ahead of WUF 13 (World Urban Forum), an event titled "Women as the Driving Force of Inclusive Cities" was held in partnership with the Resource HUB platform and with the support of Yelo Bank. The event brought together private sector representatives, international experts from countries such as the USA, Germany, and Italy, and business leaders.
The most vibrant part of the event, the "Women’s Community Market," was met with great interest from the guests. Marina Kulishova, Chairwoman of the Supervisory Board of Yelo Bank, and the Bank's management visited the exhibition, taking a keen interest in the eco-products presented by women entrepreneurs from various regions of Azerbaijan and listening to their inspiring success stories.
During the international panel discussion held later in the day, Yashar Soltanov, Executive Director for Micro Business Customers at Yelo Bank, spoke about the role of financial institutions in sustainable urban development. He emphasized how the Bank's innovative digital financial solutions for women entrepreneurs contribute to building an inclusive ecosystem.
The strength and creative potential of women are the key forces shaping the future of our cities and our society. Yelo Bank remains committed to creating equal opportunities for every woman to write her own business success story and realize her leadership ambitions.