https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_71659674463509321425d080f_o.jpg
Bakı sadəcə memarlıq və küçələrdən ibarət deyil, o həm də bir ritm, bir enerjidir. Yelo Bank-ın dəstəyi, Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası və Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF 13) ərəfəsində “Bakı Şəhərsalma Həftəsi” çərçivəsində paytaxtımızda “Şəhərin səsi” adlı xüsusi mədəni proqram keçiriləcək. Bu layihə şəhər enerjisini rəqəmsal incəsənət və müasir musiqinin unikal sintezi ilə bir araya gətirir.
16 may tarixində Cəfər Cabbarlı adına “Azərbaycanfilm” kinostudiyasının unikal tarixi atmosferi audiovizual performansların, "videomapping" və elektron musiqinin sintezi ilə tamamilə yeni bir formaya bürünəcək. Səbinə Şıxlinskayanın kuratorluğu ilə hazırlanan vizual proqram və tanınmış DJ-lərin çıxışları Bakının çoxqatlı kimliyini fərqli bir rakursdan nümayiş etdirəcək.
Yelo Bank yaradıcı sənayelərin inkişafına və şəhər mədəniyyətinin müasir transformasiyasına töhfə verməkdən qürur duyur. Sizi də bu immersiv təcrübənin bir hissəsi olmağa və Bakının ritmini bizimlə birgə hiss etməyə dəvət edirik. Giriş ödənişsizdir, lakin qeydiyyat mütləqdir. Qeydiyyatdan keçmək üçün link: https://ylb.az/4nwgnDV.
Bank xidmetleri barədə əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_71659674463509321425d080f_o.jpg
Baku is not just about architecture and streets; it is also a rhythm and a living energy. As part of "Baku Urban Week" and on the eve of the Azerbaijan Urban Campaign and the 13th session of the World Urban Forum (WUF 13), a special cultural program titled "The Sound of the Land" will be held in the capital with the support of Yelo Bank. This project brings together urban energy through a unique synthesis of digital art and contemporary music.
On May 16, the unique historical atmosphere of the "Azerbaijanfilm" studio named after Jafar Jabbarly will take on a completely new form through the fusion of audiovisual performances, video mapping, and electronic music. The visual program, curated by Sabina Shikhlinskaya, along with performances by renowned DJs, will showcase Baku's multi-layered identity from an entirely new perspective.
Yelo Bank is proud to contribute to the development of creative industries and the modern transformation of urban culture. We invite you to feel the rhythm of Baku with us and become a part of this immersive experience. Admission is free; simply register in advance via the link below.