https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_71659674463509321425d080f_o.jpg
Bakı sadəcə memarlıq və küçələrdən ibarət deyil, o həm də bir ritm, bir enerjidir. Yelo Bank-ın dəstəyi, Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası və Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF 13) ərəfəsində “Bakı Şəhərsalma Həftəsi” çərçivəsində paytaxtımızda “Şəhərin səsi” adlı xüsusi mədəni proqram keçiriləcək. Bu layihə şəhər enerjisini rəqəmsal incəsənət və müasir musiqinin unikal sintezi ilə bir araya gətirir.
16 may tarixində Cəfər Cabbarlı adına “Azərbaycanfilm” kinostudiyasının unikal tarixi atmosferi audiovizual performansların, "videomapping" və elektron musiqinin sintezi ilə tamamilə yeni bir formaya bürünəcək. Səbinə Şıxlinskayanın kuratorluğu ilə hazırlanan vizual proqram və tanınmış DJ-lərin çıxışları Bakının çoxqatlı kimliyini fərqli bir rakursdan nümayiş etdirəcək.
Yelo Bank yaradıcı sənayelərin inkişafına və şəhər mədəniyyətinin müasir transformasiyasına töhfə verməkdən qürur duyur. Sizi də bu immersiv təcrübənin bir hissəsi olmağa və Bakının ritmini bizimlə birgə hiss etməyə dəvət edirik. Giriş ödənişsizdir, lakin qeydiyyat mütləqdir. Qeydiyyatdan keçmək üçün link: https://ylb.az/4nwgnDV.
Bank xidmetleri barədə əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_71659674463509321425d080f_o.jpg
Баку – это не только архитектура и улицы, это еще и живая энергия. При поддержке Yelo Bank, в преддверии Азербайджанской градостроительной кампании и 13-й сессии Всемирного форума городов (WUF 13), в рамках «Бакинской недели градостроительства» в столице пройдет специальная культурная программа «Голос города». Этот проект объединит городскую атмосферу с цифровым искусством и современной музыкой.
16 мая уникальная историческая атмосфера киностудии «Азербайджанфильм» имени Джафара Джаббарли обретет совершенно новую форму благодаря синтезу аудиовизуальных перформансов, видеомэппинга и электронной музыки. Визуальная программа под кураторством Сабины Шихлинской и выступления известных диджеев раскроют многогранную идентичность Баку с совершенно нового ракурса.
Yelo Bank гордится своим вкладом в развитие креативных индустрий и современную трансформацию городской культуры. Приглашаем вас стать частью этого иммерсивного события и почувствовать ритм Баку вместе с нами.
Вход свободный, однако регистрация обязательна. Пройти регистрацию можно по ссылке: https://ylb.az/4nwgnDV.