https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_2b6dd977f94f648bd639b19ba_o.jpg
2-4 noyabr 2022-ci il tarixlərində ABŞ-ın Hyuston şəhərində Maliyyə və Ticarət üzrə Banklar Assosiasiyası (BAFT) Beynəlxalq Ticarət və Regional Banklar konfranslarını təşkil edib. Tədbirlərə Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin beynəlxalq əlaqələr üzrə müşaviri Vüqar Sadiq qatılıb.
Beynəlxalq Ticarət Konfransı təchizat zənciri, ticarətin rəqəmsallaşması, davamlılıq/ətraf mühit, sosial və korporativ idarəetmə, geosiyasət, tənzimləmə, komplayens, eləcə də beynəlxalq ticarətə və onun maliyyələşməsinə təsir edən digər aktual məsələləri diqqət mərkəzinə gətirib. Konfransda bank ekspertləri, müxtəlif hökumətlərin rəsmiləri, beynəlxalq ticarət və təchizat zəncirində iştirak edən digər qurumların nümayəndələri iştirak edirdi. 2022 Regional Banklar Konfransı isə bankları maraqlandıran mövzuları müzakirə etmək və iştirakçılar arasında fikir mübadiləsi aparmaq üçün keçirilib.
“Bu gün qlobal geosiyasi qeyri-müəyyənlik bütün dünyada bankları bir sıra çağırışlarla üz-üzə qoyur. Buna görə, o cümlədən Covıd-19 pandemiyasının yaratdığı çətinliklər səbəbindən banklar öz tənzimləmə və komplayens siyasətlərində əlavələr və dəyişiklər etməyə məcbur olublar. Konfransların məqsədi məhz bu kimi mövzuları müzakirə etmək, həmçinin beynəlxalq ticarətin və təchizat zəncirinin maliyyələşməsinin davamlı və dayanıqlı şəkildə təmin edilməsi üçün çıxış yolları tapmaq idi”, – deyə, Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin beynəlxalq əlaqələr üzrə müşaviri Vüqar Sadiq bildirib.
Qeyd edək ki, BAFT Kapital Bank-ın 2017-ci ildən üzv olduğu Amerika Banklar Assosiasiyasının (American Bankers Association) törəmə qurumudur. Bank BAFT-ın təşkil etdiyi müxtəlif tədbirlərdə aktiv iştirak edir.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_2b6dd977f94f648bd639b19ba_o.jpg
On November 2–4, 2022, the Bankers Association for Finance and Trade (BAFT) held the International Trade Conference and Regional Bank Conference in Houston, USA. Mr. Vugar Sadig, International Relations Advisor to CEO at Kapital Bank, took part in the events.
The 2022 International Trade Conference was focused on key topical themes including supply chain, trade digitization, sustainability/ESG, geopolitics, regulatory and compliance, and other key issues that enhance and impact the growth of trade and trade finance, and their role within the global economy. The conference brought together bank and corporate executives, government officials, and other stakeholders involved in international trade and supply chain. 2022 Regional Bank Conference was held to discuss topics of interest to banks and exchange views among the participants.
“Global geopolitical uncertainty poses many challenges for banks today. Therefore, and due to the complexities caused by the COVID-19 pandemic, banks have been forced to make additions and changes to their regulatory and compliance policies. The purpose of the conferences was to discuss such issues, as well as to find ways to ensure sustainable financing of trade and the supply chain,” said Mr. Vugar Sadig, International Relations Advisor to CEO at Kapital Bank.
It should be noted that BAFT is a subsidiary of the American Bankers Association (ABA). Kapital Bank has been a member of the ABA since 2017 and actively participates in various events organized by BAFT.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 112 branches and 24 departments all over the country. For more detailed information about the Bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the Bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/krdt, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/tkstcrd.