https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_cf30418b016fbae2838275beb_o.jpg
Ölkənin aparıcı korporativ maliyyə institutu PAŞA Bank 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu (“Caspian Agro Week”) və 31-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisi (“InterFood Azerbaijan”) çərçivəsində rəsmi bank tərəfdaşı qismində iştirak edib.
5–8 may tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən sərgilər zamanı Bankın nümayəndələri aqrar və qida sənayesi sahələrində fəaliyyət göstərən yerli və beynəlxalq şirkətlərlə görüşlər keçirərək əməkdaşlıq və maliyyələşdirmə imkanlarını müzakirə ediblər.
Sərgi çərçivəsində PAŞA Bankın təşəbbüsü ilə “Kənd təsərrüfatında maliyyələşmədən tərəfdaşlığa” mövzusunda panel sessiyası təşkil olunub. Sessiyada aqrar sahənin maliyyələşdirilməsi, dövlət dəstəyi mexanizmləri, risklərin idarə olunması və praktiki biznes təcrübələri ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Panel iştirakçıları kənd təsərrüfatında dayanıqlı inkişafın təmin olunması üçün maliyyə resursları ilə yanaşı, effektiv planlama, innovativ texnologiyaların tətbiqi və çevik risk idarəçiliyinin mühüm əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıblar. Eyni zamanda, sessiya çərçivəsində PAŞA Bankın aqrar sahədə həyata keçirdiyi layihələr, o cümlədən müasir suvarma sistemləri, istixana kompleksləri və “yaşıl enerji” əsaslı həllər barədə aqrar və qida sənayesi nümayəndələrinə ətraflı məlumat təqdim olunub.
Qeyd edək ki, PAŞA Bank real sektorun inkişafına dəstək göstərmək və xüsusilə qeyri-neft sektorunda fəaliyyət göstərən bizneslər üçün əlçatan maliyyə həlləri təqdim etmək istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Əldə etdiyi uğurlar nəzərə alınaraq, PAŞA Bank beynəlxalq maliyyə nəşri olan “International Investor Magazine” tərəfindən 2026-cı il üzrə “Azərbaycanın ən yaxşı bankı” və “Azərbaycanın ən yaxşı KOS bankı” nominasiyalarında mükafata layiq görülüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_cf30418b016fbae2838275beb_o.jpg
PASHA Bank, a leading corporate financial institution in the country, participated as the official banking partner of the 19th Azerbaijan International Agriculture Exhibition and Forum (“Caspian Agro Week”) and the 31st Azerbaijan International Food Industry Exhibition (“InterFood Azerbaijan”).
During the exhibitions held on 5–8 May at the Baku Expo Center, Bank representatives met with local and international companies operating in the agriculture and food industries and discussed cooperation and financing opportunities.
Within the framework of the exhibitions, PASHA Bank initiated a panel session titled “From financing to partnership in agriculture”. The session featured extensive discussions on agricultural financing, state support mechanisms, risk management, and the sharing of practical business experience.
Panel participants emphasized that sustainable development in agriculture requires financial resources, effective planning, the adoption of innovative technologies, and agile risk management. During the session, PASHA Bank also presented detailed information to agribusiness and food industry representatives on its ongoing agricultural sector projects, including modern irrigation systems, greenhouse complexes, and green-energy-based solutions.
To recap, PASHA Bank continues its operations to support real sector development and provide accessible financial solutions for businesses, particularly in the non-oil sector. As a result of its achievements, PASHA Bank was awarded by the International Investor Magazine as the “Best Bank in Azerbaijan” and “Best SME Bank in Azerbaijan” for 2026.