https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_00b02aa9fca05415f44fd0dfa_o.jpg
“BDU könüllüləri” təşkilatının Jurnalistika fakültəsi üzrə könüllülərinin təşəbbüsü ilə “MediaPulse” təcrübə proqramının növbəti görüşü keçirilib. Görüşün qonağı tanınmış teleaparıcı Jalə Həsənli olub.
Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Əliyev və sosial məsələlər və tələbələrlə iş dekan müavini Samir Mirzəyev, Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının mediri Aynur Nəsirova qonağın televiziya sahəsindəki fəaliyyəti və peşəkar təcrübəsinin əhəmiyyəti barədə danışıblar. Qeyd ediblər ki, tələbə təşkilatları tərəfindən keçirilən belə görüşlər nəzəri biliklərin təcrübə ilə güclənməsi baxımından böyük əhəmiyyətə malikdir.
Daha sonra Jalə Həsənlinin televizya təcrübəsindən söz açıb. Bildirib ki, efir zamanı və ya pərdəarxasında baş verən gözlənilməz hadisələr aparıcının ümumi aurasına təsir etməməli, əsas diqqət təqdim ediləcək informasiyaya verilməlidir. Tanınmş teleaparıcı həmçinin Vətən müharibəsi və postmüharibə dövründəki efir təcrübəsi barəsində də danışıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_00b02aa9fca05415f44fd0dfa_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась очередная встреча программы стажировки MediaPulse. Гостьей встречи стала известная телеведущая Жаля Гасанли.
Декан факультета журналистики Вугар Алиев и заместитель декана Самир Мирзаев, заведующая кафедрой международной журналистики и информационной политики Айнур Насирова рассказали о важности деятельности гостьи в сфере телевидения и ее опыта. Они отметили, что подобные встречи, проводимые студенческими организациями, имеют большое значение с точки зрения укрепления теоретических знаний практикой.
Затем Жаля Гасанли рассказала о своем опыте работы на телевидении. Она отметила, что неожиданные события, происходящие во время эфира или за кадром, не должны влиять на общую атмосферу ведущей, и основное внимание должно быть сосредоточено на представляемой информации. Известная телеведущая также рассказала о своем опыте работы в эфире во время Отечественной войны и послевоенного периода.