https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_00b02aa9fca05415f44fd0dfa_o.jpg
“BDU könüllüləri” təşkilatının Jurnalistika fakültəsi üzrə könüllülərinin təşəbbüsü ilə “MediaPulse” təcrübə proqramının növbəti görüşü keçirilib. Görüşün qonağı tanınmış teleaparıcı Jalə Həsənli olub.
Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Əliyev və sosial məsələlər və tələbələrlə iş dekan müavini Samir Mirzəyev, Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının mediri Aynur Nəsirova qonağın televiziya sahəsindəki fəaliyyəti və peşəkar təcrübəsinin əhəmiyyəti barədə danışıblar. Qeyd ediblər ki, tələbə təşkilatları tərəfindən keçirilən belə görüşlər nəzəri biliklərin təcrübə ilə güclənməsi baxımından böyük əhəmiyyətə malikdir.
Daha sonra Jalə Həsənlinin televizya təcrübəsindən söz açıb. Bildirib ki, efir zamanı və ya pərdəarxasında baş verən gözlənilməz hadisələr aparıcının ümumi aurasına təsir etməməli, əsas diqqət təqdim ediləcək informasiyaya verilməlidir. Tanınmş teleaparıcı həmçinin Vətən müharibəsi və postmüharibə dövründəki efir təcrübəsi barəsində də danışıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_00b02aa9fca05415f44fd0dfa_o.jpg
The next meeting of the MediaPulse internship program was held at Baku State University (BSU) with the participation of renowned TV presenter Zhala Hasanli.
Speaking at the event, Dean of the Faculty of Journalism Vugar Aliyev, Deputy Dean Samir Mirzayev, and Head of the Department of International Journalism and Information Policy Aynur Nasirova highlighted the importance of such meetings in combining theoretical knowledge with practical experience.
Zhala Hasanli shared her professional experience in television, emphasizing the importance of maintaining professionalism on air regardless of unexpected situations. She also spoke about her work during the Patriotic War and the post-war period.