https://www.innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_78708ef262648494bbee80c55_o.jpg
Kapital Bank ötən il 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində “Women of Azerbaijan” platformasını təqdim etmişdi. Layihə çərçivəsində Azərbaycanda uğurlu qadın sahibkarlar biznes qurmağın yolları, uğur qazanmağın sirləri və öz dəyərli məsləhətləri ilə bölüşürdülər.
Bu il də bayram ərəfəsində Kapital Bank-ın dəstəyi və FemTech-in təşkilatçılığı həmin platformanın tərkibində “Qadın sahibkarların inkişaf proqramı” təqdim edilib. Proqram çərçivəsində startap/biznes ideyası və biznesinin ilkin mərhələsində olan sahibkar xanımlar ehtiyac olan bütün biliklərə yiyələnə biləcəklər. İştirak etmək istəyənlər 3 mart 2022-ci il tarixinədək https://woa.az/ saytı vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Azərbaycan qadını hər zaman öz məğrur xasiyyəti, ailə dəyərlərinə sadiq olması və cəmiyyətin formalaşmasında müstəsna rolunun olması ilə seçilib. Lakin bütün bu xüsusiyyətlərə baxmayaraq ölkədəki qadınlar kişilər ilə müqayisədə sahibkarlıq, karyera inkişafı və rəhbər vəzifələrdə təmsil olunmaları baxımından daha az göstəricilərə malikdirlər. Bu kimi layihələr qadın sahibkarların inkişaf etməsinə müsbət təsir göstərəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_78708ef262648494bbee80c55_o.jpg
Накануне 8 марта — Международного женского дня Kapital Bank запустил в прошлом году платформу Women of Azerbaijan. В рамках проекта успешные предпринимательницы Азербайджана рассказывали о том, как можно начать свой бизнес, делились секретами успеха и давали ценные советы.
В этом году в преддверии женского праздника при поддержке Kapital Bank компания FemTech в рамках платформы Women of Azerbaijan организовала «Программу развития женщин-предпринимателей». Программа позволит женщинам, которые хотят реализовать бизнес-идею, запустить стартап или только начали свой бизнес, получить необходимые знания для ведения бизнеса. Стать участником программы можно до 3 марта 2022 года, пройдя регистрацию на сайте https://woa.az/.
Азербайджанские женщины активно участвуют в социально-экономической, общественно-политической жизни страны и играют исключительную ролью в формировании общества. Несмотря на это, женщины в Азербайджане меньше мужчин вовлечены в предпринимательскую деятельность, реже строят карьеру и занимают руководящие должности. Подобные программы окажут положительное влияние на развитие женского предпринимательства в стране.