https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_5e1803823e3b72b8e5ad49c1f_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti nüfuzlu reytinq təşkilatı “Times Higher Education” (THE) tərəfindən İtaliyanın Milan şəhərində keçirilən Avropa Universitetləri Sammitində iştirak edir. “Liderlik üçün birləşək: Avropanın ali təhsildə qlobal rolunun yüksəldilməsi” başlığı altında keçirilən beynəlxalq tədbir ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, innovativ yanaşmaların müzakirəsi və universitetlər arasında tərəfdaşlıqların gücləndirilməsi məqsədi daşıyır.
BDU-nun təmsil edən Universitet rektorunun Keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov və rektorun katibliyinin referenti Asif Əliyev tədbir çərçivəsində müxtəlif panel müzakirələrində iştirak edir, qabaqcıl beynəlxalq təcrübə ilə tanış olur, BDU-nun təhsil və idarəetmə sahəsində əldə etdiyi nailiyyətləri barəsində sammit iştirakçılarını məlumatlandırırlar.
Ali təhsil sahəsində aparıcı platformalardan biri hesab olunan Avropa Universitetləri Sammiti çərçivəsində universitetlərin beynəlxalq reytinqlərdə mövqeyinin yaxşılaşdırılması, təhsildə keyfiyyətin təminatı, rəqəmsal transformasiya və dayanıqlı inkişaf kimi aktual mövzular müzakirə olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_5e1803823e3b72b8e5ad49c1f_o.jpg
A delegation from Baku State University (BSU) is participating in the European Universities Summit, organized by Times Higher Education in Milan, Italy. Held under the theme “Uniting for Leadership: Strengthening Europe’s Global Role in Higher Education,” the summit aims to expand international cooperation in higher education, discuss innovative approaches, and strengthen partnerships among universities.
BSU was represented at the event by Rector’s Advisor Asiman Ilyasov and Assistant to the Rector’s Secretariat Asif Aliyev. During the summit, they are participating in panel discussions, exploring international best practices, and presenting BSU’s achievements in education and university management to participants.
Recognized as one of the leading global platforms in higher education, the summit focuses on key issues such as improving universities’ positions in international rankings, ensuring quality education, advancing digital transformation, and promoting sustainable development.