https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_80dc6e3b85399090261b17d14_o.jpg
Milli Müdafiə Universitetində "Vətən müharibəsi: 44 günlük zəfər salnaməsi" mövzusunda keçirilən respublika elmi-praktik konfransı başa çatıb.
Konfransda milli təhlükəsizlik, hərbi, texniki və humanitar elmlər, eləcə də hərbi təbabət bölmələri üzrə ümumilikdə 170-dən çox elmi məruzələr dinlənilib.
Milli Müdafiə Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən konfransda Azərbaycan Respublikasının xüsusi təyinatlı və ali təhsil müəssisələrinin professor-müəllim heyəti, adyunkt, dissertant və magistrantları qeyd olunan bölmələr üzrə mövzularda məruzələrlə çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, respublika elmi-praktik konfransı 44 günlük Vətən Müharibəsində qazanılan şanlı qələbənin 2-ci ildönümünə həsr olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_80dc6e3b85399090261b17d14_o.jpg
The republican scientific-practical conference on the topic "Patriotic War: 44-day chronicle of victory" held at the National Defense University ended.
More than 170 scientific reports on national security, military, technical and humanitarian sciences, as well as military medicine were heard during the conference.
At the conference organized by the National Defense University, the professors, teachers, adjuncts, PhD students and undergraduates of special and higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan made reports on the above-mentioned fields of science.
It should be noted that the republican scientific-practical conference was dedicated to the 2nd anniversary of the glorious victory gained in the 44-day Patriotic War.