Çin Xalq Respublikasının Çendu şəhərində 8-ci Beynəlxalq Təchizat Zənciri və Liman Logistikası sərgisi təşkil edilib.
Tədbirdə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin nümayəndə heyəti də təmsil olunur. Sərginin açılış mərasimində Azərbaycan ilə Çin arasında imzalanmış mühüm sənədlər, strateji tərəfdaşlığın inkişaf dinamikası barədə məlumat verilib. Eyni zamanda nəqliyyat və logistika sahəsində mövcud olan sıx əməkdaşlıq xüsusi vurğulanıb.
Nümayəndə heyətimiz, həmçinin sərgi çərçivəsində keçirilən 10-cu Asiya – Avropa Multimodal Nəqliyyatın İnkişafı Konfransında iştirak edib. Toplantıda Azərbaycanın nəqliyyat sistemi, ölkənin beynəlxalq nəqliyyat dəhlizlərində, xüsusilə Orta Dəhlizdə rolu və həyata keçirilən infrastruktur layihələri barədə məlumat verilib.

В Чэнду (Китайская Народная Республика) проходит 8-я Китайская международная выставка цепочек поставок и логистики.
Нашу страну на мероприятии представляет делегация Министерства цифрового развития и транспорта. На церемонии открытия выставки представлена информация о важных документах, подписанных между Азербайджаном и Китаем, а также о динамике развития стратегического партнерства. При этом особое внимание уделено тесному сотрудничеству в области транспорта и логистики.
Азербайджанская делегация в рамках выставки также приняла участие в 10-й Азиатско-Европейской конференции по развитию мультимодальных перевозок. На встрече представлена информация о транспортной системе Азербайджана, роли страны в международных транспортных коридорах, особенно в Среднем коридоре, и реализованных инфраструктурных проектах.