https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_f00f033ecbc3526ed26fc6b15_o.jpg
Qırmızı Ürəklər Fondu 2021-ci ildən etibarən I və II Qarabağ müharibəsi zamanı şəhid olan qəhrəman oğullarımızın əziz xatirəsini əbədiləşdirmək məqsədi ilə ölkənin bir sıra şəhər və rayonlarında ağacəkmə aksiyaları həyata keçirir. Layihə çərçivəsində rayon və şəhər üzrə şəhidlik zirvəsinə ucalan qəhrəmanların xatirəsinə eyni sayda ağaclar əkilir. Layihə, həmçinin Azərbaycanın ekoloji mühitinə töhfə vermək məqsədi daşıyır.
Budəfəki ağacəkmə aksiyası “PAŞA Holding”in dəstəyi ilə Göygöl şəhərində həyata keçirilib. Göygöl Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən aksiya üçün ayrılan xüsusi ərazidə şəhidlərin xatirəsinə 175 ədəd həmişəyaşıl ağac əkilib. “Qəhrəmanlar bağı” aksiyasında şəhid ailələri, qazilər, rayon və şəhər ictimaiyyətinin nümayəndələri, həmçinin Kapital Bank-ın Göygöl filialının və Qırmızı Ürəklər Fondunun əməkdaşları iştirak ediblər. Aksiya Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə baş tutub.
Bununla da ölkə ərazisində “Qəhrəmanlar bağı”nın sayı 30-a çatıb. Əkilən ağaclara qulluq olunması, suvarlanması və digər lazımi tədbirləri isə yerli İcra Hakimiyyəti orqanları tərəfindən həyata keçirir.
Qeyd edək ki, “Red Hearts” – Qırmızı Ürəklər Fondu 2020-ci ildə Kapital Bank-ın bir qrup əməkdaşı tərəfindən könüllü qrupu olaraq fəaliyyətə başlayıb. Həmin ildə dövlət qeydiyyatına alınan fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən “Red Hearts”ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir. “Qırmızı Ürəklər Fondu”nun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün https://redhearts.az saytına daxil ola bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_f00f033ecbc3526ed26fc6b15_o.jpg
Since 2021, the Red Hearts Foundation has been carrying out tree-planting initiatives in various cities and districts across the country to honor and perpetuate the bright memory of the heroic sons of Azerbaijan who fell in the First and Second Karabakh Wars. As part of the project, each city and district plants a number of trees corresponding to the number of martyrs who rose to the peak of heroism. The initiative also aims to contribute to the improvement of Azerbaijan’s environmental landscape.
The latest tree-planting campaign was held in the city of Goygol with the support of PAŞA Holding. On a specially designated area allocated by the Goygol District Executive Authority, 175 evergreen trees were planted in memory of the martyrs. Families of martyrs, veterans, representatives of the local community, as well as employees of Kapital Bank’s Goygol branch and Red Hearts Foundation took part in the “Qəhrəmanlar bağı” (Heroes’ gardens) initiative. The event was held with the support of the Goygol District Executive Authority.
With this latest initiative, the number of “Qəhrəmanlar bağı” established across the country has reached 30. The maintenance of the planted trees, including irrigation and other necessary care measures, is carried out by local executive authorities.