Qafqazın ilk tam inteqrasiyalı rəqəmsal ekosistemi olan Bir qadınların texnologiya sahəsindəki rolunu gücləndirir.
Bir ekosistemi texnologiya sahəsində qadınların iştirakını genişləndirmək, onların potensialını üzə çıxarmaq və real inkişaf imkanları yaratmaq məqsədilə “Ctrl is hers” proqramına start verir.
Proqramın məqsədi data analitikası, kibertəhlükəsizlik, süni intellekt, proqramlaşdırma, bulud texnologiyaları və digər rəqəmsal istiqamətlər üzrə karyera qurmaq istəyən qadınlara dəstək olmaqdır.
“Ctrl is hers” proqramı yalnız iştirakçılara bilik və bacarıq verməklə kifayətlənmir – ölkənin rəqəmsal ekosistemində güclü qadın istedadların formalaşmasına dəstək olmağı və daha inklüziv texnologiya mühitini yaratmağı hədəfləyir.
Proqramda texnologiya ixtisasları üzrə təhsil alan qadın tələbələr, yeni məzunlar, karyerasını texnologiya sahəsinə yönləndirmək istəyən qadınlar, eləcə də texnoloji rollarda karyeraya sahib olan qadın mütəxəssislər iştirak edə bilərlər.
İştirakçılar texniki və yumşaq bacarıqlar üzrə təlimlər almaqla yanaşı, praktik layihələr üzərində çalışacaq və real iş mühitində təcrübə qazanacaqlar.
Sonda yüksək nəticə əldə etmiş iştirakçılar Bir daxilində təcrübə proqramları, mentor dəstəyi və karyera imkanlarından faydalana biləcəklər.
Qeydiyyat üçün son tarix: 23 may 2026-cı il
Proqram haqqında ətraflı məlumat:  www.b-b.az/hrcareer
Bir Azərbaycanda fərdi və korporativ müştərilərin gündəlik xidmətlərdən istifadə davranışlarını kökündən dəyişən, Qafqazın ilk tam inteqrasiya olunmuş rəqəmsal ekosistemidir. Ölkənin aparıcı brendlərini – "Birbank" rəqəmsal mobil bankçılıq tətbiqi, "Birmarket" e-ticarət platforması, "Milliön" ödəniş terminalları və "m10" rəqəmsal pul kisəsini özündə birləşdirərək 2025-ci ildə fəaliyyətə başlayan ekosistem hazırda 5 milyondan çox müştəriyə xidmət göstərir. Geniş infrastruktur imkanları, eləcə də "Trendyol Azərbaycan" və "BakıKart"la qurulmuş strateji tərəfdaşlıqlar sayəsində Bir, Azərbaycanın ilk və ən irimiqyaslı rəqəmsal ekosisteminin əsasını qoyur.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_e41cd7ff78fc2f99c186443eb_o.jpg
Bir, первая в регионе полностью интегрированная цифровая экосистема, усиливает роль женщин в сфере технологий.
С целью расширения участия женщин в технологическом секторе, раскрытия их потенциала и создания реальных возможностей для профессионального роста Bir запускает программу «Ctrl is hers».
Программа направлена на поддержку женщин, стремящихся построить карьеру в таких направлениях, как анализ данных, кибербезопасность, искусственный интеллект, программирование, облачные технологии и другие цифровые направления.
«Ctrl is hers» выходит за рамки обучения навыкам — инициатива нацелена на формирование сильного кадрового потенциала женщин в цифровой экосистеме страны и развитие более инклюзивной технологической среды.
В программе могут принять участие студентки, обучающиеся по техническим специальностям, недавние выпускницы, женщины, желающие сменить карьерное направление и перейти в сферу технологий, а также специалистки, уже работающие в технических ролях.
Участницы пройдут обучение по техническим и «мягким» навыкам, будут работать над практическими проектами и получат опыт в условиях, максимально приближенных к реальной рабочей среде.
По итогам программы участницы с высокими результатами смогут воспользоваться возможностями стажировки в Bir, а также получить менторскую поддержку и перспективы дальнейшего карьерного роста.
Срок подачи заявок: 23 мая 2026 года
Подробная информация о программе: www.b-b.az/hrcareer
Экосистема Bir объединяет под единым брендом ведущие марки страны –Birbank, Birmarket, m10 и Milliön. Одновременно экосистема сотрудничает с совместными проектами, такими как Trendyol Азербайджан и BakıKart, расширяя сферу своего влияния и обогащая клиентский опыт. Благодаря этой интеграции пользователи могут совершать QR-платежи в сети партнёров и в общественном транспорте, оформлять покупки в рассрочку в Birmarket с помощью Birbank, оплачивать товары на платформе Trendyol Азербайджан с использованием карт рассрочки Birbank, а также пользоваться единой бонусной программой и множеством других инновационных решений. Весь спектр этих возможностей строится на четырёх ключевых концепциях экосистемы – Единый вход, Единый бонус, Единый платёж и Единая кредитная платформа. Такой подход обеспечивает клиентам быстрый, удобный, выгодный и безопасный сервис.