https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_f39cfedd26f131a5f045946a6_o.jpg
22 aprel 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf Çin Xalq Respublikasının "BGP Inc." şirkətinin İdarə Heyətinin sədri və icraçı direktoru Ren Vencun ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlər arasında ötən illər ərzində formalaşmış əməkdaşlıq əlaqələrindən məmnunluq ifadə edilib, SOCAR və "BGP Inc." tərəfindən birgə təsis olunan “Caspian Geo” şirkətinin Xəzər regionunda qabaqcıl texnologiyalar əsasında seysmik tədqiqat işlərinin həyata keçirilməsində aparıcı mövqeyi xüsusi vurğulanıb.
Tərəflər cari layihələrin icrasına, əməliyyat fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılmasına və əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi imkanlarına və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_f39cfedd26f131a5f045946a6_o.jpg
On April 22, 2026, the President of SOCAR, Rovshan Najaf, met with Ren Wenjun, Chairman and Executive Director of BGP Inc., a company of the People’s Republic of China.
During the meeting, the parties expressed satisfaction with the cooperation established between the companies over the years. They also highlighted the leading role of Caspian Geo, a joint venture established by SOCAR and BGP Inc., in carrying out seismic survey operations based on advanced technologies across the Caspian region.
The sides exchanged views on the implementation of ongoing projects, improving operational efficiency, expanding cooperation and other matters of mutual interest.