Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının (ATGTİ) təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “CareerPlus” Tələbə və Gənc Məzunların İnkişaf Proqramı çərçivəsində infosessiya təşkil olunub.
BDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) sədri Harun Mehdiyev TGT-lərin gənclərin inkişafındakı rolundan danışıb. Bildirib ki, bu kimi layihələr tələbələrin potensialının üzə çıxarılması, liderlik keyfiyyətlərinin formalaşdırılması və onların əmək bazarına daha hazırlıqlı şəkildə inteqrasiyası baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır. Universitetlərdə bu cür təşəbbüslərin davamlılığının təmin olunması da xüsusi əhəmiyyətə malikdir.
ATGTİ-nin İdarə Heyətinin üzvü, proqramın rəhbəri Nicat Əliyev "CareerPlus"un əsas istiqamətləri, proqramın strukturu, iştirak və seçim mərhələləri, eləcə də gənclərə təqdim etdiyi geniş imkanlar barədə ətraflı təqdimatla çıxış edib. O, proqramın iştirakçılara həm nəzəri biliklər, həm də praktiki bacarıqlar qazandıraraq onların karyera inkişafına mühüm töhfə verdiyini vurğulayıb.
BDU TGT-nin "CareerPlus klubu"nun sədri Hüseyn Hüseynli tələbələrin bu platforma vasitəsilə əldə edə biləcəyi üstünlüklər haqqında məlumat verib. O, tələbələri aktiv olmağa, layihələrdə iştirak etməyə və şəxsi inkişafları üçün mövcud imkanlardan maksimum yararlanmağa çağırıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_b0369742f82029e412efd4c86_o.jpg
В рамках программы развития студентов и молодых выпускников «CareerPlus», реализуемой при поддержке Министерства науки и образования и организованной Союзом студенческих молодежных организаций Азербайджана (ССМОА), в Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась информационная сессия.
Председатель Студенческой молодежной организации (СМО) БГУ Харун Мехтиев рассказал о роли СМО в развитии молодежи. Он отметил, что такие проекты важны с точки зрения раскрытия потенциала студентов, формирования лидерских качеств и более полной интеграции их в рынок труда.
Член правления ССМОА, руководитель программы Ниджат Алиев подробно рассказал об основных направлениях «CareerPlus», структуре программы, этапах участия и отбора, а также о широких возможностях, которые она предоставляет молодежи.
Председатель клуба «CareerPlus» СМО БГУ Гусейн Гусейнли рассказал о преимуществах, которые студенты могут получить благодаря этой платформе.