Kapital Bank beynəlxalq Web Summit-də iştirak edir
Kapital Bank beynəlxalq Web Summit-də iştirak edir Kapital Bank beynəlxalq Web Summit-də iştirak edir
Son illər ərzində ölkədə rəqəmsallaşmaya önəm verərək, yeni texnoloji həlləri ilk olaraq təqdim edən Kapital Bank 1-4 noyabr 2022-ci il tarixlərində Lissabon şəhərində keçirilən beynəlxalq Web Summit də təmsil olunur. Web Summit dünyanı dəyişən insanları və ideyaları birləşdirən ən böyük texnologiya tədbirlərindən biridir. Tədbirdə Kapital Bank-ın İnnovasiya Proqramının rəhbəri Taryel Ağazadə, həmçinin PAŞA Holding-ə daxil olan digər şirkətlərin nümayəndələri də iştirak edir.
2009-cu ildən indiyədək Web Summit dünyanın ən böyük və ən mötəbər konfranslarından birinə çevrilə bilib. 100 000-dən artıq insanın qatıldığı bu ilki tədbirdə Google, Apple, Amazon və digər qabaqcıl şirkətlərin nümayəndələri spiker, inverstor və mentor qismində iştirak edir. Kapital Bank Azərbaycanın ən böyük maliyyə qurumlarından biri olmaqla Web Summit-də həm öz texnoloji yeniliklərini paylaşacaq, həm də dünyanın məşhur şirkətlərinin təcrübələrini öyrənəcək.
“Biz hazırda dünyanın maliyyə texnologiyaları sahəsində baş verən ən böyük dəyişiklikləri, trendləri və son yenilikləri öyrənmək və bankımızın departament və şöbələrində tətbiq etmək üçün bu tədbirdə iştirak edirik. Dünyanın ən böyük FinTech-ləri, maliyyə texnologiyaları şirkətləri və banklarının təmsil olunduğu tədbirdə hazırda dünyada baş verən yeniliklər və gələcək texnologiyalar barədə fikir mübadiləsi aparırıq. Ümidvaram ki, bu bizə ölkənin maliyyə sektorunun inkişafı istiqamətində yeni fürsətlər qazanmağa imkan verəcək”, - deyə, Kapital Bank-ın İnnovasiya Proqramının rəhbəri Taryel Ağazadə bildirdi.
Qeyd edək ki, Kapital Bank-ın İnnovasiya Proqramı hazırda 3 əsas istiqaməti əhatə edir: daxili innovasiya, xarici innovasiya və innovativ brendinq. Bu istiqamətdə hazırda müəyyən işlər aparılır, region üçün önəmli olan texnoloji həllər tətbiq edilir, həmçinin dünyada olan yeniliklər yerli bazara uyğunlaşdırılır.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_831fc3eac293942543ce3e278_o.jpg
1-4 ноября 2022 года в Лиссабоне проходит международная IT-конференция и выставка Web Summit 2022. Web Summit — одно из крупнейших технологических мероприятий, объединяющее людей и идеи, которые способны изменить мир. В мероприятии принимают участие руководитель инновационной программы Kapital Bank Тариэль Агазаде, а также представители других компаний, входящих в PASHA Holding.
C 2009 года Web Summit смогла превратиться в одну из самых крупных и престижных технологических конференций в мире. В этом году в мероприятии приняли участие более 100 000 человек, среди которых в качестве спикеров, инвесторов и наставников выступили представители таких ведущих мировых компаний, как Google, Apple, Amazon и др. Kapital Bank, одним из крупнейших финансовых институтов Азербайджана, сможет поделиться на Web Summit своими технологическими новинками и познакомиться с опытом всемирно известных компаний.
«Мы участвуем в этом мероприятии, чтобы узнать о самых больших изменениях, трендах и нововведениях, происходящих в сфере финансовых технологий в мире, и применить их в работе нашего банка. На конференции, где представлены крупнейшие мировые финтех-компании, стартапы и банки, мы обменяемся идеями об инновациях и технологиях будущего. Надеюсь, что это создаст для нас основу для получения новых возможностей в направлении развития финансового сектора страны», — отметил руководитель инновационной программы Kapital Bank Тариэль Агазаде.
Следует отметить, что инновационная программа Kapital Bank охватывает 3 основных направления: внутренние инновации, внешние инновации и инновационный брендинг. В этих направлениях в настоящее время проводятся определенные работы, применяются важные для региона технологические решения, мировые тренды адаптируются к местному рынку.