Spiker Sahibə Qafarova Türkiyə Respublikasına işgüzar səfərə gəlib Spiker Sahibə Qafarova Türkiyə Respublikasına işgüzar səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri  Sahibə Qafarova Parlamentlərarası İttifaqın (PAİ-nin) 152-ci Assambleyasında və Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin 5-ci Konfransında iştirak etmək üçün Türkiyənin İstanbul şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
İstanbul Atatürk Beynəlxalq hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Azərbaycanın Türkiyədəki səfiri Rəşad Məmmədov, ölkəmizin İstanbul şəhərindəki baş konsulu Nərminə Mustafayeva və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın tədbirdə iştirak edən parlament nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ea8097830e65accdde0552897_o.jpg
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова прибыла в город Стамбул Турции с рабочим визитом для участия в 152-й Ассамблее Межпарламентского Союза (МПС) и 5-й Конференции Парламентской Сети Движения Неприсоединения.
В международном аэропорту Стамбула им. Ататюрка спикера Сагибу Гафарову встречали посол Азербайджана в Турции Рашад Мамедов, генеральный консул нашей страны в городе Стамбул Нармина Мустафаева и другие официальные лица.
Как предусмотрено, спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова в рамках визита проведёт ряд встреч с главами участвующих в мероприятии парламентских делегаций.