Bakı məktəbliləri üçün BDU-da infosessiya
Bakı şəhəri 199 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri üçün Bakı Dövlət Universitetində (BDU) infosessiya keçirilib.
Şagirdlər BDU-nun Heydər Əliyev, Təkamül, Faydalı qazıntılar muzeyləri, həmçinin Universitetin unikal layihəsi olan “Eko Məkan” ilə yaxından tanış olublar.
İnfosessiya zamanı şagirdlərə son illər BDU-da aparılan yenidənqurma işləri, tədris prosesində tətbiq olunan yeniliklər, Universitetin nüfuzlu beynəlxalq reytinqlərdə əldə etdiyi yüksək nəticələr, tələbələrin yerli və beynəlxalq uğurları barəsində məlumat verilib. Şagirdlər BDU ilə xarici ali təhsil müəssisələri arasında imzalanan əməkdaşlıq memorandumları və ikili diplom proqramlarının yaratdığı geniş imkanlar haqqında da məlumatlandırılıblar.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_c06bd73defdd7e6eb99d42778_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялась информационная сессия для учащихся школы № 199 в Баку.
Учащиеся ознакомились с музеями Гейдара Алиева, эволюции, полезных ископаемых БГУ, а также с уникальным проектом университета «Эко-пространство».
В ходе сессии учащимся рассказали о работах по реконструкции, проводимых в БГУ, об инновациях, внедренных в образовательный процесс, о высоких результатах вуза в международных рейтингах, а также об успехах студентов как на местном, так и на международном уровне. Гостям также рассказали о меморандумах, подписанных между БГУ и зарубежными вузами, и о возможностях, предоставляемых программами двойного диплома.