https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_25a09d33820f92167a926b853_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (EMTA) ilə “Rabitəbank” ASC arasında müvəkkil kredit təşkilatı vasitəsilə Enerji effektivliyi fondunun vəsaiti hesabına güzəştli kreditlərin verilməsinə dair əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov və “Rabitəbank” ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Orhan Gültekin imzalayıblar.
Rövşən İsmayılov bildirib ki, banklarla əməkdaşlıq vasitəsilə Fondun vəsaiti hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə veriləcək güzəştli kreditlər enerji səmərəliliyi layihələrini həyata keçirənlər üçün olduqca əlverişlidir.
Orhan Gültekin Fondun yaratdığı imkanlar hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirləri hədəfləyən layihələrin həyata keçirilməsinin və bu istiqamətdə əməkdaşlığın gələcək perspektivlərinin olduğunu vurğulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_25a09d33820f92167a926b853_o.jpg
Между Агентством по регулированию энергетических вопросов (AERA) и ОАО “Rabitabank” было подписано соглашение о сотрудничестве по выдаче льготных кредитов через уполномоченную кредитную организацию за счет средств Фонда энергоэффективности.
Соглашение подписали заместитель председателя Правления AERA Ровшан Исмаилов и первый заместитель председателя Правления ОАО “Rabitabank” Орхан Гюльтекин.
Ровшан Исмаилов отметил, что льготные кредиты, предоставляемые через сотрудничество с банками за счет средств Фонда, крайне выгодны для тех, кто реализует проекты в области энергоэффективности.
Орхан Гюльтекин, в свою очередь, подчеркнул, что возможности, созданные Фондом, открывают широкие перспективы для дальнейшего сотрудничества и реализации проектов, направленных на меры по обеспечению энергоэффективности.