https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_266afa7a2c1b2a22110821409_o.jpg
9 aprel 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf Yaponiya-Azərbaycan İqtisadi Komitəsinin sədri və “ITOCHU” Korporasiyasının baş əməliyyat direktoru Tetsuya Yamada ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR ilə “ITOCHU” arasında uzun illərdir davam edən uğurlu əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edilib, əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində görülən işlər müzakirə olunub.
Söhbət zamanı enerji sektorunun müxtəlif istiqamətləri, o cümlədən kəşfiyyat, hasilat və neft-kimya sahələri üzrə əməkdaşlıq imkanlarına, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_266afa7a2c1b2a22110821409_o.jpg
On 9 April 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Tetsuya Yamada, Chairman of the Japan–Azerbaijan Economic Committee and Chief Operating Officer of ITOCHU Corporation.
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the long-standing cooperation between SOCAR and ITOCHU Corporation and discussed ongoing efforts to further expand bilateral relations.
The parties also exchanged views on cooperation opportunities across various segments of the energy sector, including exploration, production, and petrochemicals, as well as on other issues of mutual interest.