Türkiyə Müdafiə Sənayesi Komitəsinin rəhbərliyi Bakı Ali Neft Məktəbində
Türkiyə Müdafiə Sənayesi Komitəsinin rəhbərliyi Bakı Ali Neft Məktəbində Türkiyə Müdafiə Sənayesi Komitəsinin rəhbərliyi Bakı Ali Neft Məktəbində
Türkiyənin Müdafiə Sənayesi Komitəsi sədrinin müavini Hakan Karataş və Azərbaycan müdafiə sənayesi nazirinin müavini Hidayət Əzimovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində olub.
Rektor Elmar Qasımov qonaqları Ali Məktəbin kampus binası, buradakı infrastruktur, laboratoriyalarla tanış edib.
Keçirilən geniştərkibli görüşdə rektor tədris proqramları barədə ətraflı məlumat verərək, onların sənayenin tələblərinə uyğun şəkildə formalaşdırıldığını və BANM-in universitet–sənaye əməkdaşlığının uğurlu nümunələrindən biri olduğunu vurğulayıb.
Türkiyənin Müdafiə Sənayesi Komitəsi sədrinin müavini Hakan Karataş isə elmi-tədqiqat layihələrində ali təhsil müəssisələrinin mühüm rol oynadığını vurğulayaraq, Bakı Ali Neft Məktəbi haqqında yüksək təəssüratlarının formalaşdığını bildirib.
Azərbaycan müdafiə sənayesi nazirinin müavini Hidayət Əzimov Bakı Ali Neft Məktəbində tətbiq olunan müasir tədris yanaşmalarını və yüksək ixtisaslı kadr hazırlığı modelini yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayaraq  Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbə və məzunlarının Nazirliyin həyata keçirdiyi layihələrdə fəal iştirak etdiyini qeyd edib.
Görüş zamanı perspektiv layihələr və gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_2e356b54021137affe35a931c_o.jpg
A delegation led by Deputy Chairman of the Turkish Defense Industry Committee Hakan Karataş and Deputy Minister of Defense Industry of Azerbaijan Hidayat Azimov visited Baku Higher Oil School (BHOS).
BHOS Rector Elmar Gasimov introduced the guests to the campus, infrastructure, and laboratories of the university.
During the extended meeting, the rector presented detailed information about the educational programs, emphasizing that they were developed in accordance with industry requirements and that BHOS is one of the successful examples of cooperation between universities and industry.
In turn, Deputy Chairman of the Turkish Defense Industry Committee Hakan Karataş emphasized the important role of higher education institutions in the development and implementation of research projects. Deputy Chairman expressed a high opinion of Baku Higher Oil School.
Deputy Minister of Defense Industry of Azerbaijan Hidayat Azimov highly praised the modern approaches to the educational process and the model for training highly qualified specialists implemented at Baku Higher Oil School. Deputy Minister noted that the university’s students and graduates actively participate in projects carried out by the Ministry.
The meeting also featured a broad exchange of views on prospective projects and opportunities for future cooperation.