https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_8e95d2aade2483f5d5ca54a8b_o.jpg
AccessBank Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının təşkil etdiyi “Bankçılıq Mükafatları – 2025” tədbirində dörd nüfuzlu nominasiya üzrə qalib seçilərək müxtəlif istiqamətlərdə mövqeyini bir daha möhkəmləndirdi.
Bank “Korporativ Sosial Məsuliyyət”, “Maliyyə Savadlığı Dəstəkçisi”, “Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması sahəsində tədbirlər həyata keçirən ABA üzvü” və “Rəqəmsal ödənişlər təhlükəsizliyinə dair maarifləndirmə layihələri” nominasiyaları üzrə mükafata layiq görülüb.
Bu nəticə AccessBank-ın yalnız bank xidmətləri ilə deyil, eyni zamanda cəmiyyətin inkişafına yönəlmiş təşəbbüsləri ilə seçildiyini göstərir. Sosial məsuliyyət layihələri, maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətində görülən işlər, sahibkarlığın dəstəklənməsi və rəqəmsal təhlükəsizlik sahəsində həyata keçirilən tədbirlər bankın fəaliyyətində vacib istiqamətlər olaraq ön plana çıxır.
Əldə olunan bu uğur AccessBank-ın davamlı inkişaf strategiyasının və məsuliyyətli yanaşmasının məntiqi nəticəsi olmaqla yanaşı, onun ölkənin maliyyə sektorunda güclü və etibarlı mövqeyini daha da möhkəmləndirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_8e95d2aade2483f5d5ca54a8b_o.jpg
AccessBank стал победителем в четырех престижных номинациях премии «Bankçılıq Mükafatları – 2025», организованной Ассоциацией банков Азербайджана, тем самым в очередной раз укрепив свои позиции в различных сегментах.
Банк удостоен наград в номинациях «Корпоративная социальная ответственность», «Поддержка финансовой грамотности», «Член АБА, реализующий инициативы по повышению финансовой доступности для малого и среднего бизнеса» и «Просветительские проекты в сфере безопасности цифровых платежей».
Этот результат демонстрирует, что AccessBank выделяется не только высоким качеством банковских услуг, но и активной реализацией инициатив, направленных на развитие общества. Проекты в области социальной ответственности, повышения финансовой грамотности, поддержки предпринимательства, а также инициативы в сфере цифровой безопасности занимают важное место в деятельности банка.
Достигнутый успех является закономерным итогом последовательной стратегии устойчивого развития и ответственного подхода AccessBank, еще раз подтверждая его статус надежного и одного из ведущих финансовых институтов страны.