https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_cd71ef3f33326402afd5dfed3_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Biznesin idarə edilməsi ixtisasının sonuncu kursunda təhsil alan 4 tələbə dünyanın ən nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biri olan London İmperial Kollecinin (Imperial College London) magistratura səviyyəsinə qəbul olub.
BANM tələbələri Həmid Həşimzadə Biznes üçün iqtisadiyyat və strategiya, Əflan Bədəlov və Maya Kərimova İnvestisiya və vəsaitlərin idarə olunması, Röya Qasımova Maliyyə və mühasibatlıq ixtisasları üzrə təhsillərini davam etdirəcəklər.
Bu tələbələr 2021-ci ildə BANM-ə yüksək balla daxil olub və Prezident təqaüdünə layiq görülüblər. Onlar həm də BANM-in Biznesin idarə edilməsi ixtisasının ilk məzunları olacaqlar.
Qeyd edək ki, London İmperial Kolleci 2026-cı il QS reytinq sıralamasına görə ikinci yerdə, Böyük Britaniya ali təhsil müəssisələri arasında isə birinci yerdə qərarlaşan və xüsusilə biznes, maliyyə və iqtisadiyyat sahəsində lider universitetlərdən biridir.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_cd71ef3f33326402afd5dfed3_o.jpg
Четыре студента выпускного курса специальности «Бизнес- администрирование» Бакинской высшей школы нефти (БВШН) поступили в магистратуру Имперского колледжа Лондона, одного из самых престижных высших учебных заведений мира.
Так, студент БВШН Гамид Гашимзаде продолжит свое обучение в британском вузе по специальности «Экономика и стратегия для бизнеса», студенты Афлан Бадалов и Майя Каримова будут обучаться по специальности «Инвестиции и управление активами», Роя Гасымова - «Финансы и бухгалтерский учет».
Эти студенты поступили в БВШН в 2021 году с высокими баллами и были удостоены Президентской стипендии. Они также станут первыми выпускниками специальности «Бизнес- администрирование» Бакинской высшей школы нефти.
Отметим, что Имперский колледж Лондона занимает второе место в мире и первое место среди университетов Великобритании по рейтингу QS 2026 года, являясь одним из ведущих вузов, особенно в области бизнеса, финансов и экономики.