https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c96d306246788e3c374ce9942_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) nəzdində fəaliyyət göstərən Rəqəmsal Biliklər Liseyinin 9 şagirdi Respublika Fənn Olimpiadalarının (RFO) final mərhələsində iştirak edəcək.
Onlardan 8-i informatika fənni üzrə finala qatılacaq.
İnformatika fənni üzrə finala vəsiqə qazanan Əsma Bədəlova, Tunar Verdiyev, Camal Qasımov Rəqəmsal Biliklər Liseyinin 8-ci sinif, İbrahim Balaqadaşlı, Aysu İsgəndərli, Fatimə Aslanlı, Rəşid Səfərli və Əsma Qafarlı isə 9-cu sinif şagirdləridir.
Aysu İsgəndərli və liseyin daha bir 9-cu sinif şagirdi Tural Bəgalızadə isə RFO-nun riyaziyyat fənni üzrə finalında da öz biliklərini sınayacaqlar.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c96d306246788e3c374ce9942_o.jpg
Девять учеников Лицея цифровых знаний, функционирующего при Бакинской высшей школе нефти (БВНШ), примут участие в финальном этапе Республиканских предметных олимпиад (РПО).
Восемь из них примут участие в финале РПО по информатике. Это ученики 8-го класса Асма Бадалова, Тунар Вердиев, Джамал Гасымов и ученики 9-го класса Ибрагим Балагадашли, Айсу Искендерли, Фатима Асланлы, Рашид Сафарли, Асма Гафарли.
Кроме этого, Айсу Искендерли и еще один ученик 9-го класса, Турал Багализаде, примут участи в финале РПО по математике.