https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_560245ee6ab1ad432aa538729_o.jpg
Azərbaycan Milli Antidopinq Agentliyi (AMADA) oktyabrın 31-də Şəhid və qazı ailələri üçün “Zəfərin övladları” adlı tədbir keçirib. Zəfər gününə həsr olunmuş, sağlam həyat tərzi və idmanın təbliği məqsədi ilə keçirilən tədbirdə təxminən 40 şəhid və qazı ailəsi,- onların övladları AMADA-nın rəhbərliyi və məşhur idmançılar iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən AMADA-nın direktoru Şəfəq Hüseynli çıxış edərək bildirib ki, Zəfər gününü şəhid və qazı ailələri ilə birlikdə qeyd etmək böyük şərəfdir. Zəfər günü Azərbaycan tariximizin ən şanlı səhifəsidir. Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyində Azərbaycan çox böyük bir qələbə qazanıb.
Daha sonra AMADA-nın İdmançılar Məsləhətçi Komissiyasının sədri İlham Zəkiyev çıxış edib. O, da zəfər günü münasibəti ilə tədbir iştirakçılarını təbrik edib, AMADA-nın bu təşəbbüsünü alqışladığını deyib. İlham Zəkiyev uşaqların və yeniyetmələrin sağlam həyat tərzin təşviq edilməsi üçün məşhur idmançıların üzərin də yük düşdüyünü belə görüşlərin tez-tez təşkil olunmasının vacibliyini bildirib.
Digər çıxışçılar da Zəfər günü münasibəti ilə təbriklərini çatdırıb və bu əlamətdar günü birlikdə qeyd etməyin sevincini bölüşüb.
Tədbirdə idmançılar uşaqlarla şəkillər çəkdirib, onlara imzalı xatirə hədiyyələri təqdim ediblər, həmçinin AMADA rəhbərliyi və idmançılar şəhid və qazı ailələrinin üzvləri ilə birlikdə ziyafətdə iştirak ediblər. Sonda isə uşaqlar üçün maraqlı əyləncəli oyunlar təşkil olunub.

AMADA организовало мероприятие, посвященное Дню Победы, под названием «Zəfərin Övladları» - ФОТО
AMADA организовало мероприятие, посвященное Дню Победы, под названием «Zəfərin Övladları» - ФОТО AMADA организовало мероприятие, посвященное Дню Победы, под названием «Zəfərin Övladları» - ФОТО
31 октября Национальное антидопинговое агентство Азербайджана (AMADA) провело мероприятие «Zəfərin Övladları» для семей шахидов и гази. На мероприятии приняли участие около 40 семей шахидов, их дети, руководство AMADA, а также известные спортсмены. Мероприятие посвящается Дню Победы и проводится с целью продвижения здорового образа жизни и спорта. Выступая на мероприятии, директор AMADA Шафаг Гусейнли заявила, что празднование Дня Победы с семьями шахидов и воинов является большой честью. День Победы – самая славная страница в истории Азербайджана. Под руководством Президента, Главнокомандующего Ильхама Алиева Азербайджан одержал внушительную победу.
Далее выступил председатель Консультативной комиссии спортсменов AMADA Ильхам Закиев. Он также поздравил участников мероприятия с Днем Победы и отметил, что приветствует эту инициативу AMADA. Ильхам Закиев подчеркнул важность частого проведения таких встреч, отметив, что на известных спортсменов также возлагается ответственность за продвижение здорового образа жизни среди детей и подростков.