Yelo Bank əməkdaşları üçün maraqlı layihəyə imza atıb. Yelo Stars adlı layihədə Bankın əməkdaşları və onların övladlarının iştirakı ilə klassik musiqili konsert təşkil olunub. Tədbir Bank-ın Baş ofisinin tədbir zalında keçirilib. Konsertdə həmçinin, Azərbaycanın Xalq artisti Fidan Hacıyeva, onun qadınlardan ibarət ilk kamera orkestri "Mezzo" və digər musiqili qonaqlar da iştirak ediblər. Tədbirə "Mezzo" orkestrinin çıxışı ilə start verildi. Daha sonra konsert Yelo Bank təmsilçilərinin və Fidan Hacıyevanın musiqi məktəbinin tələbələrinin çıxışı ilə davam etdi. Onların ifasında dahi bəstəkarların və klassik Azərbaycan musiqisinin şah əsərləri səsləndirildi. Fidan Hacıyeva və digər solistlərin “Azərbaycanım” mahnısı ilə yekunlaşan tədbirdə bütün iştirakçılar Bank tərəfindən fəxri "Yelo Stars" sertifikatı ilə təmin olundular.
Qeyd edək ki, "Yelo Stars" müsabiqəsinin ifaçıları müxtəlif departamentin əməkdaşları olub, fərqli peşələrdə fəaliyyət göstərirlər. Layihənin iştirakçıları arasında ən kiçiyi 7 yaşında olmaqla, Yelo əməkdaşlarının övladları da yer alırdı. Onların böyük əksəriyyəti peşəkar musiqi ilə məşğul olmasa da, istedadları ilə səhnədə ulduztək çıxış etdilər. Yelo Bank-ın bu tədbiri həyata keçirməkdə əsas məqsədi əməkdaşlarının musiqi fəaliyyətinə dəstək olmaq və onlara böyük auditoriyalı səhnədə ifa təcrübəsini yaşatmaq idi.
Xatırladaq ki, Yelo Bank bundan öncə 8 Mart - Qadınlar gününə həsr olunmuş konsertin təşkili ilə yadda qalıb. Baş ofisdə həyata keçirilmiş konsertdə Fidan Hacıyeva və onun "Mezzo" orkestri klassik seçmələrdən ibarət proqramla çıxış etmişdilər. Bu cür tədbirlərin keçirilməsi klassik musiqinin təbliğinə dəstək verir. Yelo Bank gələcəkdə öz tədbir zalında daha bir maraqlı layihə ilə gənc və həvəskar musiqiçilərə dəstək verməyi planlaşdırır.
Bank xidmətləri, həmçinin ipoteka haqqında əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram və ya Whatsapp hesablarımıza yazın.

Состоялось мероприятие «Yelo Stars» с участием сотрудников банка
Состоялось мероприятие «Yelo Stars» с участием сотрудников банка Состоялось мероприятие «Yelo Stars» с участием сотрудников банка
Yelo Bank организовал интересный проект «Yelo Stars» для своих сотрудников, в рамках которого был проведен концерт классической музыки с участием сотрудников банка и их детей. Мероприятие прошло в актовом зале головного офиса банка. В качестве почетного гостя в концерте приняли участие народная артистка Азербайджана Фидан Гаджиева и ее первый женский камерный оркестр «Mezzo», а также другие музыкальные гости. Мероприятие, начавшееся исполнением оркестра, продолжилось выступлением сотрудников Yelo и учащихся музыкальной школы Ф. Гаджиевой. Участники исполнили шедевры великих композиторов и лучшие произведения классической азербайджанской музыки. В конце мероприятия, после совместного исполнения песни «Азербайджан», всем участникам были вручены почетные сертификаты «Yelo Stars».
Стоит отметить, что самому младшему из участников проекта было 7 лет. Исполнители конкурса «Yelo Stars» — талантливые сотрудники разных департаментов и разных профессий, большинство которых не занимаются профессионально музыкой, но уверенно блистали на сцене как настоящие звезды. Главной целью Yelo Bank-а при проведении данного мероприятия было раскрыть таланты сотрудников и дать им опыт выступления на сцене с большой аудиторией.
Отметим, что ранее Yelo Bank запомнился организацией концерта, посвященного 8 марта – международномуженскому дню. Проведение таких мероприятий способствует популяризации классической музыки. Yelo Bank и в будущем планирует поддерживать начинающих музыкантов и музыкантов-любителей очередными интересными проектами в своем зале для мероприятий.
Есть дополнительные вопросы о банковских услугах, в том числе про ипотеку? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram или Whatsapp.