https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c747bd31728a02a65b1d9f155_o.jpg
Dünyanın 170-dən çox ölkəsində qeyd olunan və uşaqların, gənclərin erkən yaşlarından maliyyə biliklərinə yiyələnməsini hədəfləyən "Qlobal Pul Həftəsi" (Global Money Week 2026) Azərbaycanda da start götürüb. İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (OECD) rəhbərliyi ilə keçirilən bu beynəlxalq kampaniyaya Yelo Bank "Yelo Finance Talks" layihəsi ilə aktiv dəstək verir.
Martın 22-dək davam edəcək "Puldan danışaq!" devizli kampaniya çərçivəsində Bank artıq ilk təlimlərini uğurla reallaşdırıb. Layihənin ilkin mərhələsində universitet tələbələri və gənc mütəxəssislərlə görüş keçirilib. Yelo Bank-ın daxili təlimçilərinin rəhbərliyi ilə baş tutan müzakirələrdə büdcənin idarə olunması, investisiyanın əsasları, rəqəmsal bankçılıq və maliyyə risklərindən qorunma yolları kimi aktual mövzular ətraflı təhlil edilib.
"Yelo Finance Talks" layihəsinin növbəti dayanacağı isə məktəblilər olub. Bankın baş ofisində qonaq olan əməkdaşların övladları üçün təşkil edilən təlim maraqlı oyunlar və interaktiv müzakirələrlə yadda qalıb. Kiçik mütəxəssislər pulun yaranma tarixi, istək və ehtiyacların fərqi, həmçinin büdcənin ağıllı planlanması kimi vacib bilikləri sadə və əyləncəli yolla mənimsəyiblər. Təlimdə həmçinin rəqəmsal dünyada maliyyə fırıldaqçılarından qorunma yolları da uşaqlara izah edilib.
Yelo Bank gənc nəslin daha düzgün maliyyə qərarları verməsinə kömək etmək və cəmiyyətdə iqtisadi biliklərin səviyyəsini artırmaq üçün bu cür maarifləndirici təşəbbüsləri daim diqqət mərkəzində saxlayır. Qeyd edək ki, 2012-ci ildən bəri keçirilən Qlobal Pul Həftəsi bu günədək dünya üzrə 71 milyondan çox gənci əhatə edərək onların parlaq gələcəyi üçün mühüm təməl rolunu oynayıb.
Bank xidmətləri, o cümlədən depozit faizleri haqqında əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c747bd31728a02a65b1d9f155_o.jpg
Global Money Week 2026 (GMW), an international initiative celebrated in over 170 countries to empower children and youth with financial knowledge from an early age, has officially launched in Azerbaijan. Yelo Bank is actively supporting this global campaign, led by the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD), through its dedicated "Yelo Finance Talks" project.
Under the theme "Protect your money, secure your future!", the Bank has already successfully conducted its first series of workshops. The project kicked off with a session for university students and young professionals. Led by Yelo Bank’s internal trainers, participants engaged in in-depth discussions on essential topics such as budget management, investment basics, digital banking, and strategies for mitigating financial risks.
The next stop for "Yelo Finance Talks" was a special session for schoolchildren. The Bank’s headquarters welcomed unique guests — the children of its employees. The workshop featured interactive games and engaging discussions, allowing the young "experts" to learn about the history of money, the difference between wants and needs, and the basics of smart budgeting in a fun and accessible way. A significant portion of the training was also dedicated to online safety, teaching children how to recognize and avoid financial fraud in the digital world.
Yelo Bank consistently prioritizes educational initiatives aimed at helping the younger generation make informed financial decisions and enhancing economic literacy within society. Since its inception in 2012, Global Money Week has reached over 71 million young people worldwide, laying a solid foundation for their successful and bright future.