https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c747bd31728a02a65b1d9f155_o.jpg
Dünyanın 170-dən çox ölkəsində qeyd olunan və uşaqların, gənclərin erkən yaşlarından maliyyə biliklərinə yiyələnməsini hədəfləyən "Qlobal Pul Həftəsi" (Global Money Week 2026) Azərbaycanda da start götürüb. İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (OECD) rəhbərliyi ilə keçirilən bu beynəlxalq kampaniyaya Yelo Bank "Yelo Finance Talks" layihəsi ilə aktiv dəstək verir.
Martın 22-dək davam edəcək "Puldan danışaq!" devizli kampaniya çərçivəsində Bank artıq ilk təlimlərini uğurla reallaşdırıb. Layihənin ilkin mərhələsində universitet tələbələri və gənc mütəxəssislərlə görüş keçirilib. Yelo Bank-ın daxili təlimçilərinin rəhbərliyi ilə baş tutan müzakirələrdə büdcənin idarə olunması, investisiyanın əsasları, rəqəmsal bankçılıq və maliyyə risklərindən qorunma yolları kimi aktual mövzular ətraflı təhlil edilib.
"Yelo Finance Talks" layihəsinin növbəti dayanacağı isə məktəblilər olub. Bankın baş ofisində qonaq olan əməkdaşların övladları üçün təşkil edilən təlim maraqlı oyunlar və interaktiv müzakirələrlə yadda qalıb. Kiçik mütəxəssislər pulun yaranma tarixi, istək və ehtiyacların fərqi, həmçinin büdcənin ağıllı planlanması kimi vacib bilikləri sadə və əyləncəli yolla mənimsəyiblər. Təlimdə həmçinin rəqəmsal dünyada maliyyə fırıldaqçılarından qorunma yolları da uşaqlara izah edilib.
Yelo Bank gənc nəslin daha düzgün maliyyə qərarları verməsinə kömək etmək və cəmiyyətdə iqtisadi biliklərin səviyyəsini artırmaq üçün bu cür maarifləndirici təşəbbüsləri daim diqqət mərkəzində saxlayır. Qeyd edək ki, 2012-ci ildən bəri keçirilən Qlobal Pul Həftəsi bu günədək dünya üzrə 71 milyondan çox gənci əhatə edərək onların parlaq gələcəyi üçün mühüm təməl rolunu oynayıb.
Bank xidmətləri, o cümlədən depozit faizleri haqqında əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c747bd31728a02a65b1d9f155_o.jpg
«Глобальная неделя денег 2026» (Global Money Week), охватывающая более 170 стран и направленная на обучение детей и молодежи финансовой грамотности с раннего возраста, стартовала и в Азербайджане. Yelo Bank активно присоединился к этой международной инициативе Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) со своим проектом Yelo Finance Talks.
В рамках кампании под девизом «Давайте поговорим о деньгах!», которая продлится до 22 марта, Банк уже успешно реализовал первые тренинги. На старте проекта состоялась встреча со студентами вузов и молодыми специалистами. Вместе с внутренними тренерами Yelo Bank участники подробно обсудили такие актуальные темы, как управление бюджетом, основы инвестирования, цифровой банкинг и способы защиты от финансовых рисков.
Следующими гостями Yelo Finance Talks стали школьники. В головном офисе Банка принимали детей сотрудников. Тренинг прошел в формате интерактивных дискуссий и увлекательных игр, благодаря которым юные эксперты в простой форме узнали об истории возникновения денег, разнице между желаниями и потребностями, а также об основах грамотного планирования бюджета. Отдельное внимание уделили теме безопасности — как распознать финансовых мошенников в цифровом мире.
Yelo Bank регулярно инициирует подобные образовательные проекты, помогая молодому поколению принимать осознанные финансовые решения и повышая общий уровень экономической грамотности в обществе. Напомним, что с 2012 года инициатива Global Money Week охватила более 71 миллиона молодых людей по всему миру, заложив прочный фундамент для их успешного будущего.
Интересуетесь ставками по депозитам? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az