https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_81bd777b25d5453bdba28ba57_o.jpg
Martın 18-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Bütün Gürcüstanın Katalikos-Patriarxı, görkəmli din xadimi II İlya həzrətlərinin vəfatı ilə əlaqədar Gürcüstan Parlamentinin sədri Şalva Papuaşviliyə başsağlığı məktubu göndərib.
Məktubda deyilir ki, II İlya həzrətlərinin bəşəriyyət naminə fəaliyyəti, Qafqazda sülhün, həmrəyliyin və dinlərarası dialoqun təşviqinə verdiyi töhfələr, ölkələrimiz və xalqlarımız arasında dostluq münasibətlərinin möhkəmlənməsində göstərdiyi böyük xidmətlər hər zaman ehtiramla xatırlanacaq.
Milli Məclisin sədri məktubda gürcüstanlı həmkarına, parlamentin üzvlərinə, dost Gürcüstan xalqına öz adından və Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin üzvləri adından dərin hüznlə başsağlığı verib.

Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова выразила соболезнования председателю Парламента Грузии Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова выразила соболезнования председателю Парламента Грузии
18-го марта спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова направила председателю Парламента Грузии Шалва Папуашвили письмо с соболезнованиями в связи с кончиной Католикоса-Патриарха Всея Грузии, выдающегося религиозного деятеля, Святейшего Илии II.
Как отмечается в письме, всегда будут глубоко чтиться деятельность Святейшего Илии II во благо человечества, его вклад в содействие миру, солидарности и межрелигиозному диалогу на Кавказе, как и его великие заслуги в деле укрепления дружественных отношений между нашими странами и народами.
Спикер Милли Меджлиса выразила в письме глубокие соболезнования грузинскому коллеге, членам парламента и дружественному народу Грузии от своего имени и от имени депутатов Милли Меджлиса Азербайджанской Республики.