https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_89ae10039485336fd0f68498f_o.jpg
9–13 mart 2026-cı il tarixlərində Bakı Fond Birjasının (BFB) nümayəndələri ABŞ-da beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsinə yönəlmiş bir sıra görüşlər keçiriblər.
Səfər çərçivəsində BFB nümayəndə heyəti Nasdaq nümayəndələri ilə görüş keçirərək birja texnologiyaları, bazar infrastrukturu və kapital bazarlarının inkişafı üzrə qlobal ən yaxşı təcrübələr ətrafında müzakirələr aparıblar. Görüş zamanı həmçinin ticarət sistemlərində innovasiyalar, bazar məlumatları həlləri və gələcək əməkdaşlıq imkanları üzrə fikir mübadiləsi həyata keçirilib.
Nümayəndə heyəti həmçinin Members Exchange (MEMX) ilə görüşərək birja əməliyyatları, bazar strukturu və müasir ticarət platformalarında texnoloji innovasiyalar mövzularını müzakirə edib.
Maliyyə texnologiyaları sahəsində davamlı diqqət çərçivəsində BFB nümayəndələri rəqəmsal aktivlər sahəsində fəaliyyət göstərən ekspertlərlə görüşərək rəqəmsal maliyyə üzrə qlobal trendləri və rəqəmsal aktivlərin kapital bazarı ekosistemində artan rolunu müzakirə ediblər.
Səfər zamanı BFB nümayəndələri həmçinin ABŞ Ticarət Palatası tərəfindən təşkil olunmuş dəyirmi masa müzakirəsi çərçivəsində Azərbaycan biznes icmasının nümayəndələri ilə görüşüblər.
Bu görüşlər Bakı Fond Birjasının Azərbaycan kapital bazarı ekosisteminin gücləndirilməsinə, beynəlxalq tərəfdaşlıqların inkişafına və ölkənin maliyyə bazarlarının uzunmüddətli inkişafını və qlobal inteqrasiyasını dəstəkləyən innovativ həllərin araşdırılmasına sadiqliyini əks etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_89ae10039485336fd0f68498f_o.jpg
Representatives of the Baku Stock Exchange conducted a series of meetings in the United States aimed at extending the international cooperation from March 9 to 13, 2026.
As part of the program, the BSE delegation held a meeting with representatives of Nasdaq, where discussions focused on exchange technologies, market infrastructure and global best practices in capital market development. The meeting also included an exchange of views on innovation in trading systems, market data solutions and future collaboration opportunities.
The delegation also held discussions with Members Exchange (MEMX), focusing on exchange operations, market structure and technological innovation in modern trading platforms.
As part of its continued focus on emerging financial technologies, BSE representatives met with experts in the digital asset space, discussing global trends in digital finance and the evolving role of digital assets within capital market ecosystems.
During the visit, BSE representatives also engaged with Azerbaijani business community through roundtable discussion organized by U.S. Chamber of Commerce.
These engagements reflect the commitment of the Baku Stock Exchange to strengthening Azerbaijan’s capital market ecosystem, fostering international partnerships and exploring innovative solutions that support the long-term development and global integration of the country’s financial markets.